+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Microsoft & Google Forumunda Google earth de yer nasıl işaretlenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Google earth de yer nasıl işaretlenir

  Google Earth Yerleri İşaretleme Kısa Bilgi

  Google Earth ne işie yarar?
  Google Earth'te, yer işaretleri eklemek bir veya birden fazla konumu kaydetmenin kolay bir yoludur. Yer işaretleri, turlar oluşturmak, belirli bir manzaranın ekran görüntüsünü almak ve daha pek çok şey için kullanılabilir.

  Talimatları uygulayın

  3D görüntüleyiciyi yer işareti koymak istediğiniz noktayı içerecek şekilde konumlandırın. İstediğiniz yer için en iyi görüntüleme düzeyini yakınlaştırmayı isteyebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini seçin:
  "Ekle" menüsünden Yer İşareti öğesini seçin.
  Ekranın en üstündeki araç çubuğu menüsünde Yer İşareti simgesini tıklayın
  Raptiye simgesi
  Yeni "Yer İşareti" iletişim kutusu görünür ve bir "Yeni Yer İşareti" simgesi, yanıp sönen sarı renkli bir kare içinde görüntüleyicide ortalanır. Yer işaretini konumlandırın. Bunu yapmak için, imleç işaret eden bir parmağa dönüşünceye kadar imleci yer işaretinin üzerinde konumlandırın ve ardından istediğiniz yere sürükleyin. Yer işaretini taşıyabileceğinizi göstermek için, imleç işaret eden bir parmak simgesine dönüşür.

  Yer işaretini konumlandırın

  Ayrıca, yer işareti konumunu kilitleyebilir ya da konumu için gelişmiş koordinatlar ayarlayabilirsiniz. Yeni yer işareti için aşağıdaki özellikleri ayarlayın:
  Yer işareti için Ad
  HTML metni içeren Açıklama (Açıklamaları Yazma konusuna bakın)
  Stil, Renk - Yer işareti simgesi için bir renk, ölçek (boyut) ve saydamlık düzeyi seçin
  Görünüm - Yer işareti için bir konum seçin. Bu sekmedeki terimlerin açıklaması için, farenizi her bir alanın üzerine taşıyın. Geçerli görünümü (rakım ve kamera açısı) bu yer işaretine uygulamak için Mevcut görünümü kullan'ı tıklayın.
  Rakım - Yer işaretinin arazi üzerinde görüneceği yüksekliği sayısal bir değer girerek ya da kaydırıcıyı kullanarak seçin. Yer işaretinin zemine bağlı bir çizgiye iliştirilmiş olarak gösterilmesi için "Yere kadar genişlet"i seçin.
  (Simge) - Alternatif bir simge seçmek için yer işaretinin simgesini (iletişim kutusunun sağ üst köşesinde) tıklayın.

  Yer işaretinizin özelliklerini düzenlemeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için Yer İşaretini Yeniden Konumlandırma konusuna bakın
  Yer işareti iletişim kutusunda girdiğiniz bilgileri uygulamak için Tamam düğmesini tıklayın.

  Yer işaretiniz 3D görüntüleyicide ve bir giriş olarak seçilen klasörde görünür. Bu yer işaretini kaydettikten sonra, konumunu ve özelliklerini her zaman değiştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Yerleri ve Klasörleri Düzenleme konusuna bakın.

  Yer işaretleriniz bir klasör içinde düzenli bir hale getirildikten sonra, kolayca turlar ve filmler hazırlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Yer İşaretini Yeniden Konumlandırma konusuna bakabilirsiniz
 2. Ktockn1
  ismail

  Her uygulama site ve tarayıcının en önemli ve zaman kazandıran özelliği olan yer işareti gerçekten de hakkını veriyor çünkü zaten tembellik doğamızda var bir de zaman tasarrufu bahanesi olunca olur yani
+ Yorum Gönder