+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Microsoft & Google Forumunda Tumblr bloga sayaç ekleme (Statcounter) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Tumblr bloga sayaç ekleme (Statcounter)

  Tumblr bloga sayaç ekleme yolu

  Maalesef tumblr' un can sıkıcı bir yönü var günlük ziyaretleri vb. sorulara yer vermiyor bu yüzden bizim başka yazılımlar kullanmamız gerek tabi sayacı kullanmak istiyorsanız.

  Blogumuza ekleyeceğimiz sayacın adı StatCounter. Statcounter sayesinde Ziyaretçilerinizin ülkesini, Kullandıkları işletim sistemini vs. gibi detayları bile öğrenebilirsiniz. Hadi o zaman tumblr blogumuza sayaç ekleyelim.

  Tumblr sayaç ekleme

  1. Öncelikle Statcounter.com sitesine giriyoruz. Sign Up Now butonuna tıklıyoruz

  2. Açılan penceredeki alanları dolduruyoruz, ve Create Account butonuna tıklıyoruz.

  3. Açılan Sayfada Tumblr blog bilgilerimizi yazıyoruz.

  4. Sağ tarafda Sayaç’ın görünümünü seçebiliyorsunuz. Tumblr sayaç ın sitede görünmesini istemiyorsanız İnvisible Counter seçeneğini işaretleyin.

  Altdaki E-Mail Resports bölümü de sitenizin sayaç bilgilerini ne zamanda bir almanızı istediğinizi soruyor. None’ı işaretlerseniz mail almayı durdurabilirsiniz. Sonuçta size bir sayaç paneli verecek, oradan istatistiklerinize istediğiniz zaman bakabilirsiniz.

  Tüm ayarlamaları yaptıysanız altdaki Add Project butonuna tıklayın.

  5. Karşınıza bir liste çıkacak, buradan Tumblr’ı seçiyoruz. Bazen otomatik olarak tumblr sayfası açılıyor.

  6. Tumblr Kişiselleştirme sayfasına girin.

  7. Html’i Düzenle Butonuna tıklayın.

  8. Tumblr kodlarına bir kez tıklayıp f3′e basıp </body> kelimesini aratın. Statcounter sitesinde kopyaladığınız sayaç kodunu </body> kodundan önce bir yere kopyalayın.

  Tumblr sayaç hazır. Eğer sayacı gizli yapmadıysanız blogunuza kaç kişi girdiğini görebilirsiniz. Eğer ayrıntılı bilgilere bakmak isterseniz Statcounter sitesindeki tumblr blogunuzun sayfasına bakın.

  Bu anlattığımız yöntem ile başka sayaçları da bu şekilde ekleyebilirsiniz. Tumblr sayaç için varsayılan bir özellik getirmedikçe siteden diğer alternatif sayaçları anlatmaya devam edeceğiz.
 2. Ktockn1
  ismail

  Sosyal medya üyelerinin çoğu böyle bir sayaca ihtiyaç duyar ve bunlar bazen kullanılan sitede izin verilen uygulama ile bazen de kullanılan cihazdaki uygulama ile olur ama hepsi aynı görevi görür tek fark ayriyeten uygulama indirince biraz yer kaplıyor birazda çalışan uygulamalar arasında geçiş yapma zorunluluğu oluyor
+ Yorum Gönder


tumblr ziyaretçi sayacı ekleme,  tumblr ziyaretçi sayacı,  tumblr sayaç