+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda Turizm otel işletme staj örnegi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Turizm otel işletme staj örnegi
  mrb arkdaşlar turizm otel işletmeciligi okuyan arkdaşlar yok mu staj dosyası hazır olan arkadaşlar paylaşa bilir mi 2. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Staj ve Uygulama Olanakları


  Staj Defterini İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız  Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencileri, öğrenimlerinin zorunlu bir parçası olarak, öğrenimleri süresince iki yaz dönemi boyunca turizm ile ilgili işletmelerde staj yapmak zorundadırlar. Staj yerinin seçimi öğrenciye bırakılmakla birlikte, Bölüm staj konusunda turizm endüstrisinin otel, seyahat ve havayolu ulaştırması sektörleri ile işbirliği yapmaktadır.


  Staj, öğrencilerin turizm endüstrisinin değişik kesimlerini tanımasına ve deneyim kazanmasına yardım ederken, bir yandan da turizm endüstrisinin öğrencilerimizi ve Bölüm’ü tanımasına olanak sağlamaktadır. Böylece öğrenciler mezun olduklarında, genellikle staj yaptıkları turizm işletmelerinde sürekli çalışma olanağı bulmaktadırlar.


  Bölüm’ün onayı ile yurtdışı işletmelerinde de yapılabilen stajın süresi toplam olarak en az 100 işgünüdür.


  Staj dışında, Bölüm’deki alan derslerinin uygulaması çerçevesinde mutfak eğitimi yanısıra çevre gezileri düzenlenmektedir.

  Bugüne kadar öğrencilerimizin staj yaptıkları bazı yerler
  •5 yıldızlı uluslararası oteller
  •A Grubu seyahat acentaları
  •Turizm siteleri
  •Büyük restoranlar ve eğlencemekanları
+ Yorum Gönder


turizm otel işletmeciliği staj defteri örneği,  turizm otelcilik staj dosyası örneği,  turizm otelcilik staj dosyası örnekleri,  turizm ve otel işletmeciliği staj örnekleri,  turizm otelcilik staj dosyası hazırlama,  turizm ve otel işletmeciliği örnek staj defteri