+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda nörofibrom hastalığı bitkisel tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  nörofibrom hastalığı bitkisel tedavisi
  merhaba ben 28 yasında evli bayanım 1990 yılında annemı 1998 yılında babamı
  kaybettım daha sonra sıkıntı ıle vücudumda lezyonlar ve lekeler olustu
  NÖROFİBROM tanısı kondu tıp olarak tedavisi olmadıgını söylediler bitkilerle
  bir sonuca ulastırabılırmıyım lütfen beni aydınlatırmısınız SAYGILAR 2. Mine
  Devamlı Üye

  Nörofibrom

  nörofibrom (neurofibroma) schwann hücreler: ve bağ dokusu liflerinden oluşan selim tümör

  bu hastalığa ait bişey bulamadım ama cilt yaraları için bitkisel tedavilerdir

  Yağlı Ciltler İçin

  Öncelikle cilt, bitkisel bir temizleme jeli ile temizlenmeli, arkasından ince bir tabaka kayısı yağı sürülmelidir. Birer avuç kekik, papatya, limon ve biberiye bitkileri, 1/2 lt. gülsuyunda, bir taşım kaynatılarak süzülür. Daha sonra 2 avuç yeşil kilin içerisine, süzülen bitki ekstresi ile katı bir bulamaç ile oluşturulur. Bir kahve kaşığı adaçayı esansı ilave edilir. Hazırlanan bu karışım ile 4 hafta, haftada bir olmak üzere uygulanır. Bu uygulama sonrasında bitkisel tonik ve nemlendiricisi sürülmelidir.

  Kuru Ciltler İçin

  Cilt yapısına uygun bir temizleme sütü ile cilt temizlenmelidir. Arkasından göz altı hariç tüm cilde- avokado veya jojoba yağı sürülüp emilimi beklenmelidir. Birer avuç at kuyruğu, mücver çiçeği, bir parça avakado meyvesi, papatya ve hatmi bitkileri 1/2 lt. gülsuyunda bir taşım kaynatılarak süzülür. Hazırlanan bitki ekstresi, 2 avuç toz yosun veya soya unu ile bulamaç yapılarak, içerisine bir tatlı kaşığı arı sütü ilave edilmelidir. Haftada bir gün olmak üzere 4 hafta boyunca bu maske uygulaması yapılmalı, daha sonra bitkisel bir onarıcı ürün sürülmelidir.

  -------

  yaralar için bitkisel tedavi

  Taze derlenmiş maydanoz, sülük otu ile birlikte on beş dakika süreyle tuzlu suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posaya, pomad kıvamına gelinceye kadar burçak unu karıştırılarak, zeytinyağı ile yoğrulur. Hazırlanan pomaddan, pansumandan sonra yara üzerine sürülerek ban-dajlanır.

  * Isırgan otu tohumları, sarımsakla birlikte tuzlu suda yarım saat süreyle pişirilir. Sıkılarak elde edilen sıvı bir kaba doldurularak dinlendirilir. Dinlendirilen bu sıvıya batırılan bir pamukla saat başı yaraya pansuman yapılır.

  * Sarmısak, sedef otuyla birlikte havanda dövülerek ezilir. Ezilen karışım on dakika süreyle tuzlu suda kay-natılır. Sıkılarak elde edilen posaya, melhem kıvamına ge-linceye kadar burçak unu karıştırılarak yoğrulur. Hazır-lanan melhem, zeytinyağı ile yumuşatıldıktan sonra, yara üzerine sürülerek bandajlanır.

  GEÇMİŞ OLSUN
 3. Ziyaretçi
  lezyonlar yara degıl tümor seklınde sımdılık cöreotu yagı sürüyorum üzerıne ayrıca zerdecal
  ökseotu ve bögürtlen kökü kullanıyorum faydası olurmu bılmıyorum ama bır bılen varsa ne olur yazsın saygılar
 4. Fatma
  Administrator
  lezyonlar yara degıl tümor seklınde sımdılık cöreotu yagı sürüyorum üzerıne ayrıca zerdecal
  ökseotu ve bögürtlen kökü kullanıyorum faydası olurmu bılmıyorum ama bır bılen varsa ne olur yazsın saygılar
  doktorunuza danışmada herhangi bir şey kullanmayın. Geçmiş olsun

+ Yorum Gönder


nörofibrom bitkisel tedavi,  nörofibrom tedavisi,  nörofibrom hastalığına bitkisel çözüm