+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda 2 aylık bebeğinizin kakası portakal rengi ve ishal Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2 aylık bebeğinizin kakası portakal rengi ve ishal
  2 aylık bebeğinizin kakası portakal rengi ve ishal gibi napabiliriz 2. Mine
  Devamlı Üye

  Normalde anne sütü alan bebeğin kakası altın sarısı olur. Hatta sadece mama alan bebeklerin de kakaları sarı renkte olabilir. Kkaya rengini veren bağırsaktaki bakterilerdir. Normalde her bebeğin bağırsağında doğduğundan itibaren bu bakteriler var olmaya başlar. Sayılar yüzlercedir. Kimi iyi bakteri kimi zararlı bakterilerdir. Bu iki grup arasında bir denge kurulur ve iyi bakteriler sayıca ve çeşitce hakimiyet kurarlar. Kötü bakterilerin de arttığı durumlar olabilir. Zaman zaman dışkı bu nedenle remk değiştiri. Ama bağırsaktaki bu süreç içinde yine denge oluşur ve kaka rengi normale döner. Buna yapabileceğiniz bir şey yok. Bu nedenle temizlik ve ilk altı ayda biberonların emziklerin kaynatılmasını isteriz. Zaten kötü bakteriler ağız yoluyla alınıp bağırsakta artınca kısa süre ishal olur bebeklerimiz. Endişe etmeyin. El temizliğinize ve bebeğin biberon ve emziklerinin temizliğine dikkat ediniz. Mama suyu mutlaka kaynatılmalı.
  Zaman zaman da anne sütü alan bebklerin kakaları annenin sütüne geçen ilaçlar nedenyile de renk değişitrebili.GEÇMİŞ OLSUN
+ Yorum Gönder