+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda Yavuz bahadıroğlu nun mısır'a doğru adlı kitabının özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yavuz bahadıroğlu nun mısır'a doğru adlı kitabının özeti
  Yavuz bahadıroğlu nun mısır'a doğru adlı kitabının özetini bulabilirmisiniz çok acill ! 2. Mine
  Devamlı Üye

  Yavuz bahadıroğlu nun mısır'a doğru adlı kitabının özeti

  Tih Sahrası Cengiz`i, Timur`u Büyük İskender`i dize getiren uçsuz bucaksız çöl Gündüzleri kemikleri eriten sıcaklık, geceleri ilikleri donduran soğuk Deriyi delerek ciğerlere dolan ince kum taneleri. Fırtınalar fırtınalar! Ve bu dünya Cehenneminin içinde bir ordu: Orduyu Hümayun. Başlarında "Ya alırım, ya ölürüm" andı ile Dersaadet`ten kopup gelen bir çığ: Yavuz Sultan Selim! Mihnet, meşekkat, acı, zahmet! Saadete açılan kapının aşılması en zor fakat en son eşiği. İdeal yolcuları bunu aşıyorlar, Konstantiniyye surlarını aştıkları gibi. Mercidabık`a düşüyorlar. Çaldıran`a düştükleri gibi. Zafer zafer zafer! Ardından tevazu tümseğinin en tepe yerinde yine o padişah: Yavuz Sultan Selim. - Ben Harem-i Şerif`in hakimi değil, hadimiyim!"

  Arka Kapak
 3. Ziyaretçi
  Yavuz bahadıroğlu nun mısır'a doğru adlı kitabının özeti

  Paulo Coelho Simyacı Kitabı Özeti

  Hangisi bu?
 4. Mine
  Devamlı Üye
  İçerik düzeltildi, yalnız kitap özetini bulamadım, arka kapakta yazılanları bir özet olarak ekledim..

  Mısır'a Doğru
  Yavuz Sultan Selim'in ordusu ile birlikte uçsuz bucaksız Tih sahrasını geçip Mısır'ı feth edişinin romanı

+ Yorum Gönder


mısıra doğru kitap özeti,  yavuz bahadıroğlu mısıra doğru kitap özeti,  mısıra doğru kitabının özeti,  yavuz bahadıroğlu mısıra doğru özeti,  mısıra doğru özeti,  mısıra doğru özet