+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda ispanyanın tarihi yerleri ve eserleri hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  ispanyanın tarihi yerleri ve eserleri hakkında bilgi
  ispanyanın tarihi yerleri ve eserleri hakkında bilgi istiyorum 2. Mine
  Devamlı Üye

  İspanya’nın en ünlü yerleri hiç kuşkusuz boğa güreşi yapılan arenalarıdır.

  İspanya’ya gittiğinizde boğa güreşi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.


  ispanyanın tarihi yerleri ve eserleri hakkında bilgi.jpg

  Kültür ve sanat müzeleri de size tavsiye edebileceğimiz yerlerden.

  İspanya’da kıyı kesimlerde tatil yapıyorsanız denize girebilir deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

  Eğer iç kesimlerde tatil yapıyorsanız kayak yapabilir kayak yapmanın zevkini çıkartabilirsiniz.

  Ülke apartman yığını gibi görünse de henüz keşfedilmemiş birçok yeri bulunmaktadır.

  Tarihi ve kültürel bakımdan da çok gelişmiş bir ülkedir.

  İspanya’da alışveriş yaparken de çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

  Ayrıca İbiza ve Kanarya adalarında deniz, kum, güneş tatili yapabilirsiniz.

  İspanya her yönüyle mükemmel bir yer…

  Avrupa’daki gezilip görülmesi gereken en güzel yerlerden birtanesi…

  İspanya turizm olarak gezilmeye değer uygun fiyatlı tatil imkanlarına sahip bir ülkedir.Hafta sonu eğlenceleri ile ün yapmış ve cuma günü akşam mesai bitiminden pazartesi sabahlarına kadar inanılmaz eylenceler programalr gerçekleştirilmektedir.En çok eylence mekanalrı olarak barlar ve disko türü merkezler ilk tercihler arasındadır.Madrid başlıca türist çeken şehirlerden olup TAPAS isimli salatasıda meşhurdur.Görmeye değer önemli merkezleri ve gitmeye değer tarihi mekanları anlatmaya başlayalım.Başlıca tatil merkezleri ise Madrid,Barselona,Seville‘dir.Futbola tutkun bir ülke olan İspanya önemli futbol takımlarına sahiplik yapmaktadır.R.Madrid,barselona,valensia,sevilla,vi llareal önemli takımlarındandır.

  Prado museum : Avrupanın en büyük tarihi eserlere sahip müzesi olduğu söylenmektedir.Müze ilk kurulduğu tarihte 300 eser varken günümüzde bu sayı 7000 geçmiş diyebiliriz.İspanyaya gidipte müzeyi görüp gezmemek olmaz.Bu müzede bir çok önemli isimlerin(Raphael Tintoretto El Greco, Goya,, Rubens, Mantegna, Tiziano Caravaggio,Bosch) plastikten yapılmış bir çok eseri görme şansını yakalarsınız.


  Puerto del sol:İspanya’nın tarihi ve en çok ziyaret alan şehirlerinden olan madrid önemli bir merkeze ev sahipliği yapmaktadır.Puerto del sol eskiden beridir ispanyanın tam orta merkezi olduğu kabul edilmiştir günümüzde en çok ziyaret edilen merkez olan mekan madrid belediye binasının hemen ön kısmında bulunmaktadır.
  Reture Park:Ziyaret edilmesi gereken bu parkta değişik bitki ve çicek türleri heykeller ve bazı eserler yer almaktadır.
  Plaza Mayor:1619 yılında inşa edilmiştir,ilk inşa edilmesindeki amaç krallığın ihtişamını göstermek amaçlıdır.136 binanın kareyi andırırcasına bir inşa yapısı vardır.Daha önceden krallık tarafından önemli düğün organizasyonu ve balkonlardan seyredilebilir boğa güreşleri kraliyet tarafından gerçekleştirilmekteydi,Günümüzde ise birkaç esnafıyla sık ziyaret edilen önemli bir turizm mekanıdır.Bu merkez Madrid’tedir.
  Boğa güreşleri:Tabiki ispanya deyince ilk akla ne gelir daha doğrusu ispanyollarla özdeşleşmiş boğa güreşleri ve boğa redeoalrı gelmektedir.Bir çok merkezde düzenlenen boğa güreşleri merkezi madridtedir.
  Madrid şehrinin kuzeyinde yer alan Grand Via gezmeye değer önemli alış veriş merkezlerinden biridir.
  Monasterio de las Descalzas Reales:Kral filibe tarafından yapılan ana cadedeki muzedir.
 3. Ziyaretçi
  Pardon Tapas adli salata derken neyi kastediyorsunuz?
  Zira tapas ne bir cesit yemektir ne salatadir ne de Madrid´in meshur bir seyidir.
  Boga gureslerini neye gore tavsiye ediyorsunuz. Hic bir boga guresi gosterisinde bulundunuz mu? Hatta Ispanya´da bulundunuz mu?
  Bogalarin alkislar esliginde katledildigi sovlara tesvik etmek de neyin nesi?
  Ispanyollarin kendileri dahi bu yapismis igrenc kulturden kurtulmaya calisirlarken siz bilinciszce bu tarz kaliamlari tavsiye ettigniz icin, katilan yuzlerce turist yuzunden bu korkunc sov devam ediyor.
  "Eylence" mekanlari barlardir derken ne demek istiyorsunuz? Zira ayni cumle dunyanin her buyuk sehri hatta kasabasi icin dahi soylenebilir.
  Iyisi mi siz kendi koyunuzun reklamini yapin. Zira Ispaanya´da yasayan bir Turk olarak tapas adli salatayi hic yemedim.
+ Yorum Gönder


ispanyanın tarihi yerleri,  ispanya tarihi yerleri,  ispanyanın tarihi ve turistik yerleri,  ispanya tarihi eserleri,  ispanya tarihi yerler,  ispanya nın tarihi yerleri