+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda Sam köyü ile ilgili bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sam köyü ile ilgili bilgiler
  acil olarak bu köyün adının nereden geldiğinii kısaca bu köyün tarihçesine ulaşmalıyım lütfen acele ederseniz sevinirim çSam köyü ile ilgili bilgiler çok lazım arkadaşlar bana yardım edin 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Turizmin geliştirilmesinde önemli bir engel olan vize uygulamasının bazı ülkelerle kalkması özellikle turizm şirketlerini sevindirdi.

  Dünyanın yaşanılan en eski kentlerinden olan ve geçen yıl 300 bin civarında yerli ve yabancı turistin geldiği Gaziantep’e, bu yıl 600 bin ve 2012 yılında da 1 milyon turistin gelmesi hedefleniyor.

  Aralarında Japonya, Suriye, Lübnan, İran, Libya ve Ürdün’ün de bulunduğu çok sayıda ülkeyle vize uygulamasının kaldırılmanın ardından bu yıl yabancı turist sayısında artış bekleniyor.

  Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Kalesi ve çevre düzenlemesi Zeugma Antik Kenti kazı alanının üstünün kapatılarak müzeye dönüştürülmesi, Rumkale restorasyon ve çevre düzenlemesi, sokak sağlıklaştırma çalışmaları, Sam köyü, Dülük, Zincirli Höyük, Taşlı Geçit köyü, Zeugma Antik Kenti kazılarının devam ettiğini anlattı.

  Dünyanın ikinci en büyük mozaik müzesinin Gaziantep’te olduğuna dikkati çeken Kamçı, ”Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve yakın zamanda açılacak olan Mozaik Müzesi ile depolarda bekleyen mozaiklerimizin tamamını sergileme imkanı bulacağız” dedi.
 3. IŞILAY
  Devamlı Üye
  http://www.facebook.com/group.php?gi...8130339&v=wall
+ Yorum Gönder