+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Müzik Aletleri Forumunda Keman Nedir Keman Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Keman Nedir Keman Hakkında Bilgi

  Keman Nedir Keman Hakkında Genel Bilgi


  Keman dört telli yaylı, perdesiz bir çalgıdır. Keman 4 telli olmadan önce 7 telliydi zaman içinde değişerek şu anki 4 telli halini almıştır. Değiştirilmesinin sebepleri ise görünüşünün kaba ve tutuşununda zor olmasından kaynaklanır. Keman'ın telleri sırayla 7'den 6'ya, 6'dan da 5'e düşmüştür.

  Viyola ve viyolonselin de bulunduğu violin ailesinin en küçük ve en yüksek tondan çalan üyesidir. Akord sesleri pesten tize sol, re, la, mi'dir.

  Keman yayına arşe denir. Arşede yapay ya da gerçek at kılının yanı sıra ham misina olarak adlandırılan bir madde de kullanılabilir.

  Almanca: Geige, Fransızca: Violon, İngilizce: Violin, İtalyanca: Violino dur. Uzunluğu 60 cm'dir. Yayla çalınan telli bir çalgıdır. Notası, ikinci çizgi Sol açkısı ile yazılır. Orkestralarda, genel olarak (Solo, I, II) üç partisi bulunur.Solo ve eşlik görevi verilir (özellikle bir solo çalgıdır). Hiçbir çalgıda olmayan ses rengiyle, çok zengin bir anlatım gücü vardır.

  Telleri: sol re la mi olarak akord edilir.
 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Keman Resimleri  Keman Görselleri

  kemanresimleri.jpg


  beyaz keman  beyazkeman.jpg

+ Yorum Gönder


keman nedir kısaca,  keman hakkında kısa bilgi,  keman hakkında bilgi,  keman nedir kısa bilgi,  keman nedir,  keman müzik aleti hakkında bilgi