+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Müzik Aletleri Forumunda Akustik Gitar Teknikleri Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akustik Gitar Teknikleri Nelerdir
  akustik gitar teknikleri neler 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Akustik Gitar Teknikleri Nelerdir

  Akustik Gitar Teknikleri Hakkında


  Gitar Yakınınızda Olsun
  Evde veya müsait olduğunuz her yerde, gitarı elinizden bırakmamaya çalısın. Eğer sağ elinizi kullanıyorsanız, sağ elinizle vuruş, sol elinizle tutuş yapacaksınız. Yani akorları ve tek sesli melodileri sol eliniz belirlerken, sağ eliniz bu notaları sese dönüştüren vuruşları yapacak. Gitara yeni baslarken sol el parmaklarınız acıyabilir fakat zamanla alışacaksınız.

  Baş Parmağınızdan Güç Alın
  Akorları basarken, sol elinizin parmak uçlarını güçlü bastırmalısınız. Böylece daha temiz ve tınlayan bir ses alabilirsiniz. Bunu yaparken, yine ayni elinizin başparmağından güç almalısınız. Başparmağınızı, gitar klavyesinin arka kısmına ne kadar sert bastırsanız o kadar temiz ses alırsınız.

  Bileğinizi Gitardan Olabildiğince Uzak Tutun
  Bileğinizi gitar klavyesinden uzak tutmak, size parmaklarınız daha rahat kullanma olanağı verecektir. Bununla beraber, tellere basan parmaklarınız daha dik ve sert olacağı için yine daha temiz ses almanız sağlayacaktır.

  Baş Parmağınız Gitar Klavyesine Taşmamalı
  Bu güne kadar televizyonda ya da konserlerde bunu yapan gitaristler görseniz de, başlangıçta bas parmağınız klavyenin üstüne taşırmamalısınız. Bu hareket, gitar öğrenmenizdeki en büyük düşmanınızdır; çünkü bu şekilde ne tellere sert basabilirsiniz, ne de hız kazanabilirsiniz.

+ Yorum Gönder