+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Hamiyet - Kısaca Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Hamiyet - Kısaca Hayatı
  Hamiyet - Kısaca Hayatı

  Hamiyet 20 Haziran 1916 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Başarılı Türk sanat müziği sanatçılarından biridir. 10 Temmuz 1996 tarihinde Marmaris de vefat etmiştir.


  Hamiyet - Kısaca Hayatı.jpg


  Ailesi Balıkesir'in Çayırhisar köyünden..babası emekli işçi, annesi ise emekli ilk okul öğretmeniHamiyet Sezgin ilk, orta ve lise eğitimini Balıkesir'de tamamladı. 1993 yılında mezun oldu. 1994 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nı kazandı. Prestij Müzik ortaklarından ve sanatçı arkadaşı Mahsun Kırmızıgül'le tanışması o yıllara rastlıyor. Yazları Denizli Belediye Konservatuarı'na devam etti. Daha öncede Balıkesir'de bulunduğu yıllarda Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Korosu'na devam eden Hamiyet uzun zaman Şef Sıtkı Sahil'den ders almıştı. Hamiyet 1996 yılında konservatuar sınavlarına girdi ve kazandı.Şu anda 3. sınıfta olan Hamiyet'in Prestij Müzik'le albüm için söz kestiği tarih 13 Haziran 1995. İlk albümü Prestij Müzik tarafından piyasaya çıkan Hamiyet emekli bir anne babanın iki çocuğundan biri..Hayat standartı hiçbir zaman normalin üzerine çıkamamış..Ancak o küçük yaşlardan bu yana müziğe olan tutkusunu hiçbir şeye değişmemiş..Boğa burcunun özelliklerine tıpatıp oturmuş kişiliği..hırslı, inatçı, tuttuğunu koparan ve akıllı, Hamiyet bütün bu özellikleri taşıyor genlerinde …Ve bakın bizlere neler söylüyor.. " Çocukluğumda en büyük isteğim bu işin ilmini öğrenip, okulunu okuyup halkıma iyi şeyler sunabilmekti. Bu isteğimi büyük ölçüde başardım. Ancak önümde hayli uzun ve yorucu bir maraton var, bununda üstesinden gelerek layık olduğum yere varacağım.." 2. BİNGÜL
  Bayan Üye

  Allah rahmet eylesin, günahlarını affetsin. Sanırım pek bilinmeyen şarkıcılardandı. Kendisini isim olarak hatırlıyorum, o zaman çocuktum. Müziğe emek verdiği aşikar.
+ Yorum Gönder


hamiyet,  hamiyet sezgin,  hamiyet kaç yaşında,  hamiyet sizgin