+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Ali Nurşani Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Ali Nurşani Biyografisi
  Ali Nurşani Hayatı

  alinurani3.jpg
  2 Şubat 1959′da İslahiye’nin Sakçagözü köyünde doğdu. Asıl adı Ali Ayhan’dır. Köyüne gelip giden aşıklardan etkilenerek 10 yaşlarında bağlama çalmaya başladı. Ayrıca bağlama öğrenmesinde babasının da etkisi ve yardımı oldu.

  1972-73 yıllarından itibaren şiir yazmaya da başlayan Aşık Nurşani, daha sonra Aşık Mahzuni ve başka birçok aşıkla birlikte çeşitli turnelere katıldı. İlk plağını aynı yıllarda doldurdu.

  Aslında mahlas olarak kendisine verilen Hürşani, yanlışlıkla ilk plağına Nurşani olarak yazıldı ve öyle de kaldı.

  1979 yılında yine Aşık Mahzuni’yle birlikte konser vermek üzere gittiği Almanya’ya yerleşti.

  Şiirlerinde toplumsal sorunlardan sevgiye hemen her türlü konuyu işleyen Aşık Nurşani, ayrıca “Barak Ağzı” türkülerin yorumunda da usta sanatçılardan biri olarak bilinir.

  Bugüne dek yaklaşık 500 şiir yazdı. Bunların 120 kadarını besteleyen Aşık Nurşani’nin türküleri çeşitli sanatçılar tarafından da okunmaktadır.

  Bugüne dek çeşitli biçimlerde yaklaşık 25 kadar kaseti çıkan Aşık Nurşani’nin şiirlerinin bir bölümünü topladığı yayına hazır bir kitap çalışması bulunmaktadır.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  ali nurşani halk ozanı bir çok şiir beste yaptı plak doldurdu çeşitli turnelere takıldı ali nurşani hala besteleri bir çok şarkıcı tarafından soyleniyor
+ Yorum Gönder


ali nurşani,  ali nursani,  ALİ NURŞANİ,  aşık nurşani,  alinurşani