+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Ebru Polat Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ebru Polat Kimdir
  Ebru Polat Biyografi


  Ebru Polat Kimdir.jpg

  Ebru Polat, 1 Haziran 1983 tarihinde, İzmir’de dünyaya gelmiştir. Doğum adı Filiz Sarıkaya’ydı. Son derece hiperaktif bir çocuk olan Polat, genç yaşlarda bale eğitimi aldı. Müzikle ilkokul korosunda tanışan genç sanatçı, eğitim hayatınının doğrultusunu müzikten farklı bir alana çevirerek hukuk okumaya karar verdi. Doğu Akdeniz Üniversitesii Hukuk Fakültesi’nde eğitimini başarıyla tamamlayan Polat, bir süre avukat olarak görev yaptı. Eğitim kariyerine devam etmek için psikoloji bölümünde master yapacağı sırada hayatını tamamen değiştirecek bir karar alarak okulunu ve işini ardında bırakarak yönünü müziğe çevirdi.

  Kariyerini müzik üzerine kurmaya karar verdikten sonra Londra’ya giden Polat, bu şehirde bulunan sanat akademisi Royal Akademi’de müzik eğitimi aldı. Türkiye’ye döndükten sonra ilk albümü olan Çetin Ceviz’i piyasaya çıkartan Polat, albümüyle beraber müziği kadar güzel fiziği ile de dikkatleri üzerine topladı. Çetin Ceviz adlı çalışmasından sonra Çok Geç albümü ile sevenleri ile buluşan Polat, son olarak 2009 yılında Kalp Ayazı adlı albümünü çıkarttı. Albümlerinde Sezen Aksu bestelerini kullanmayı tercih eden Polat, sanatçının eski şarkılarına kattığı özgün yorumla dikkatleri çekti. Gene bir Sezen Aksu bestesi olan Seni Yerler’e çektiği klip çok beğenilen genç sanatçıya hayranları Seni Yerler Ebru lakabını taktı.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  ebru polat en çok seni yerler klibe dönüşturen şarkıyla tanılan polat çok sevilip dinlenildi ebru polat en çok yer aldığı sezen aksu bestelri söyliyen sanatçı sevilimkte
+ Yorum Gönder


ebru polat kimdir