+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Emre Altuğ Biyografi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Emre Altuğ Biyografi

  Emre Altuğ kısa Hayatı


  Emre Altuğ Biyografi 1.jpgEmre Altuğ Biyografi 2.jpgEmre Altuğ Biyografi 3.jpgEmre Altuğ Biyografi 4.jpg  Emre Altuğ, 14 nisan 1970 tarihinde istanbulda doğdu.
  Annesi ev hanımı babası diş hekimidir.Çocukluğu Levent ve Akatlar’ da geçti. İlkokulu Şair Behçet Kemal Çağlar İlköğretim Okulu’nda bitiren Altuğ, eğitim hayatına Şişli Terakki Lisesinde devam etti.

  Ortaokuldan itibaren tüm ilgisi koro, gitar ve tiyatroya yönelen Emre Altuğ, liseden mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girdi.

  90‘lı yıllarda, dönemin ünlü sanatçıları olan Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi isimlerle vokalistlik yapmaya başladı. Vokallik yaptığı sırada tiyatrodan da uzak kalmayan Altuğ, o dönem 3 sezon boyunca Haldun Dormen tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol aldı.  2000 yılı tiyatro sezonunda Haldun Dormen tarafından sahnelenen, başlıca rollerinde Perihan Savaş, Selçuk Yöntem, Bülent Kayabaş, Nilgün Belgün’ün yer aldığı geniş bir kadroya sahip olan “Bir Kış Öyküsü” müzikalinde oynadı.

  1998 yılında Topkapı Müzik’le ilk albümünü yapmak üzere anlaştı. İki yıl süren çalışma sonunda “İbret-i Alem” ortaya çıktı. “İbret-i Alem”in 1999 yılındaki başarısyla beraber, 100′den fazla konser verdi. Şırnak, Silopi’de verdiği konserle ilk konser veren sanatçı ünvanını kazandı.  İlk çıkardığı albümünün ardından Mustafa Uğurlu ve Arzu Yanardağ’ın oynadığı “Asansör” filminde rol aldı. Ayrıca “Asansör” film müzikleri albümünde söz, müzik ve yorumu kendine ait olan şarkılarla yer aldı. Sonraları eski Türk filmlerinin yeniden çekilmesi projesinde rol alan sanatçı, “Ağaçlar Ayakta Ölür” ve “Halk Çocuğu” gibi filmlerde oynadı.

  Askerliğini 2001 yılında Zonguldak’ta yaptı. Askerliğinin ardından Aralık 2002 de vizyona giren “Kolay Para” adlı sinema filminde başrolü Mustafa Uğurlu ve Şebnem Dönmez’le paylaştı.

  21 Şubat 2003‘de “Sıcak” adlı ikinci albümünü, 2004 yılında da “Dudak Dudağa” adlı üçüncü albümünü çıkardı.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Emre Altuğ Televizyon dizileri

  emre-altug.jpg


  1994 [ Gülşen Abi ] : Feridun
  2001 - 2004: Tatlı Hayat : Başar
  2003: Lise Defteri: Kerim
  2005: Sensiz olmuyor: Arda
  2006: Hasret: Poyraz
  2006: Gülpare: Aslan
  2007: El Gibi: Demir
  2008 - 2009: Mert ile Gert: Mert
  2010 - 2012: Elde Var Hayat: Kenan
  2012 - : Umutsuz Ev Kadınları: Serdar (konuk oyuncu) [2]

+ Yorum Gönder


emre altug,  emre altuğ