+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Ümit Besen Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Reloladed
  Devamlı Üye

  Ümit Besen Hayatı
  Ümit Besen Hakkında Bilgi


  14 Ekim 1956’da Osmaniye’de doğdu(daha önce Adana’ya bağlıydı). İlkokul sıralarında amcasının kırık bir melodikasını bulup çalmaya başladı. Babası tarafından bu yeteneği farkedildi ve ona yeni bir melodika alındı.
  Ümit Besen.jpg
  İlerleyenyıllarda akordiona döndü.Daha sonra lise yıllarında org çalmaya başladı. Tayfunlar Orkestrası’nı kurdu. Bu orkestra o yörede iyi bir ün yaptı. Daha sonra lise 2. sınıfta okulu bıraktı. Ya müzik ya okul olmalıydı. Müziği tercih etti.1976 yılında askerlik görevi için Kütahya’ya gitti. Kütahya’da orduevinde şarkı söylerken bir general onu dinleyerek Zonguldak Orduevine naklettirdi. Askerlik bittikten sonra Adana Çukurova Klübünde söylerken milli futbolcu Metin Oktay tarafından keşfedildi.Metin Oktay’ın İstanbul’daki gazinocu arkadaşlarına tavsiye etmesi üzerine Ümit Besen İstanbul’a davet edildi. Tarabya’da Köşem Bistro’da as olarak sahne almaya başladı. Burda çalışmaya başladığı süre içinde plakçı olan hemşerisi Hüseyin Emre tarafından beğenildi ve Ahmet Selçuk İlkan ve Selami Şahin gibi güçlü bir ekiple ilk albüm çalışmasına başladı. “Şikayetim Var” adlı uzunçalarını piyasaya çıkardı.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  ümit besen içten yaptığı şarkıları bir çok plak doldurması bir çok televizyonda dizilerde rol aldı hala dinlenen sanatçı buğulu sesi dinlienleri mest ediyor
+ Yorum Gönder


ümit besen,  ümit besen hayatı,  ümit besen hayati