+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Müzik Türleri Forumunda Davulun özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Davulun özellikleri nelerdir
  Davul en çok nerelerde çalınır

  alasayvan.net
  Bilinen en eski vurma çalgıdır. Değişik ebatlarda olabilmektedir ve genellikle açık alanlarda; düğün, halk oyunlarında ve değişik törenlerde kullanılmaktadır. Daire biçimine getirilmiş ağaç kasnak üzerine iki adet çıtadan yapılmış ve deri gerilmiş çember kalın ip veya kayış yardımıyla geçirilir.

  Deri veya ipten örme bir kayış yardımıyla omuza asılarak çalınmaktadır. Davulun bir yüzündeki deri kalın, diğer yüzündeki deri ise daha incedir. İnce kısım keçi, kalın kısım ise koyun derisinden yapılmaktadır. Kalın derinin olduğu kısma Tokmak, ince derinin olduğu kısma ise ağaçtan yapılan ince çubuk vurularak çalınmaktadır. Çubuk ile tarama ve tremolo yapmak mümkündür. Davul omuzda kayışla asılarak çalındığı gibi koltuk altında eller ile de çalınabilmektedir.

  Nağara (Koltuk Davulu)
  Vurmalı bir Türk Halk çalgısıdır. Koltuk altına alınarak ve ellerle vurularak çalınmaktadır. Normal davula göre daha uzundur. Çapı ise normal davuldan daha küçüktür. 2. Ziyaretçi

  bana elektronık davulun ozellıklerı lazınm
 3. Dr Zeynep
  Bayan Üye
  elektronık davulun ozellıklerı


  Marka: Yamaha
  Model: DTX950K

  Ürün özellikleri:

  Yamaha Davulları, uzun yıllardır dünyaca profesyonel davulcuların ilk tercihi olmuştur. Şimdi Yamaha`nın akustik davullarının efsanevi soundunu yenilikçi teknolojiyle birleştirerek çok güçlü bir elektronik perküsyon sistemi ortaya çıktı.
  Yamaha DTX950K Dijital Davul Seti, evrim niteliğindeki en önemli modelimizdir ve tamamen DTX-PAD davul pedleriyle donatılmıştır. Bu yeni jenerasyon davul pedlerini meydana getirmek, müthiş şekilde sessiz ve iyi çalışan , çaldığınızda da kendinizi iyi hissettiren davul pedlerini yaratmak için, Yamaha`nın uzun yıllara dayanan akustik davul tecrübesi kullanıldı. Sonuç süper! DTX-PAD; Dünyanın en iyi davulcularından bile "Enfes Bir Çalım hissi" yorumunu aldı.
  DTX-PAD `lerin yüzey dokusu, Yamaha tarafından benzersiz kalıplama teknolojileri kullanılarak ve Yamaha tarafından geliştirilen yeni hücresel slikon teknolojisi ile üretilmiştir.
  Canlı Performanslar, kayıtlar, üretim-uygulama oturumları, evde yada studyoda kısacası nerde olursanız olun, bu yeni nesil davul seti ile tam davul potansiyelinizi ortaya çıkartın.

  DTX 950 K, DTX 950K, DTX950 K olarak da bilinir
 4. Harbikız
  Devamlı Üye
  Dünyadaki ilk davul hakkında bilgi

  Dünyadaki ilk davul günümüzden 3500 yıl önce bir çerçeve üzerine hayvan derisinin geçirilmesi sureti ile hazırlanıp kullanıldığı bilinmektedir.
  M.Ö 3500 yıllarında, insanların bir çerçeve üzerine geçirdikleri hayvan derisinden yaptıkları davulları çaldıkları biliniyor. Bunun kanıtına birçok Çin söylencesinde rastlamak mümkündür. Bin yıl sonra Sümerler, Mezopotamya’da insan boyunda yuvarlak davullar yaptılar.

 5. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Davul ile ilgili resimler  davul-ile-ilgili-resimler1.jpg
  Davul ile ilgili resimler2.jpg
  Davul ile ilgili resimler3.jpg


 6. Ziyaretçi
  bence eloktrenik davul elektrikle çalıştığı için her türlü özelliği olabilir.espiri yaptım.

 7. Ziyaretçi
  mühteşemmmmm bir site müzikten kesin 100 alırım

 8. Ziyaretçi
  bence çok güzel bilgiler teşekkürler

 9. Ziyaretçi
  güzel bir sayfa.))ben beğendim.))

+ Yorum Gönder


davulun özellikleri,  davulun özellikleri nelerdir,  davul nerelerde kullanılır,  davul özellikleri,  davulun özellikleri vikipedi,  davulun özellikleri kısaca