+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Namaz Forumunda Namazda Şeytan Ne Yapar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Namazda Şeytan Ne Yapar

  Namaz ve Şeytan konusu hakkında bilgi  - Ya Muhammed, o her ne zaman ki, namaza kalkmak ister; tutarım .

  Ona vesvese veririm. Derim ki: "henüz vakti var. Sende meşgulsün. Hele şimdilik işine bak sonra kılarsın." Böylece o: Vaktinin dışında namazını kılar. Ve bu sebepten onun kıldığı namaz yüzüne atılır. Şayet o kimse beni mağlup ederse; ona insan şeytanlarından birini yollarım Böylece onu vaktinde namaz kılmaktan alıkoyar.
  O, bunda da beni mağlup ederse; bu sefer onun hesabını namazında görmeye bakarım. O namazın içinde iken; sağa bak, sola bak derim. O da bakar. O ki böyle yaptı. Yüzünü okşar alnından öperim. Bundan sonra ona: Sen ebedi yaramaz bi iş yaptın. Derim ve böylece onun huzurunu bozarım. Sende bilirsin ki ya Muhammed, her kim namazda , sağa ve sola çokça bakarsa , Allah onun namazını kabul etmez.
  Bunda da ona mağlup olursam. Yalnız başına namaz kıldığında yanına giderim. Ve ona; çabuk çabuk kılmasını emrederim. O da, başlar; namazını çabuk çabuk kılmaya. Tıpkı horozun, gagası ile yerden birşeyler topladığı gibi.


  Bu işi yaptırmakta da ona başarı kazanamazsam bu sefer, cemaatle namaz kılarken onun yanına varırım. Orada başına bir gem takarım. Başını imamdan evvel secdeden ve rükü'dan kaldırırım. İmamdan evvel de secde ve rüku yaptırırım. İşte o böyle yaptığı için, kıyamet günü, Allah onun başını eşek başına çevirir.
  O kimse bunda da beni yener ise. Bu defa, ona namazda parmaklarını çıtlatmasını emrederim. Böylece o beni tesbih edenlerden olur. Ama bu işi ona namaz içinde yaptırmaya muvaffak olursam.
  Bunda da mağlup olursam, bu sefer ona tekrar giderim. Namaz içinde iken burnuna üflerim. Ben üfleyince, o esnemeye başlar. Şayet o, bu esneme esnasında elini ağzına kapamazsa; onun içine küçük bir şeytan girer, dünya hırsını ve dünyevi bağlarını çoğaltır. İşteb undan sonra o kimse, hep bize itaat eder. Sözümüzü dinler. Dediklerimizi yapar.

  Şeytan bundan sonra konuşmasına devam etti :
  -Sen ümmetin hangi saadetinten ferah duyarsın ki ? Ben onlara ne tuzaklar kurarım ne tuzaklar. Miskinlerine, çaresizlerine ve zavallılarına giderim. Namazı bırakmalarını emrederim. Ve onlara derim ki :
  -Namaz size göre değil.. O, Allah'ın afiyet ihsan ettiği ve bolluk verdiği kimseler içindir.
  Sonra hastalara giderim :
  -Namaz kılmayı bırak " derim çünkü Allah-ü Teala: "hastalara zorluk yok.." (24/61) buyurdu. İyi olduğun zaman kılarsın. Ve böylece o, namazını bırakır. Hatta küfre de gidebilir. Şayet o, hastalığında namazı terkederek ölüp giderse, Allah'ın huzuruna çıkarken, Allah-ü Teala'yı öfkeli bulur.

  Sonra şöyle dedi :
  -Ya Muhammed, eğer bu sözlerime yalan kattımsa, beni akrep soksun. Sonra. Eğer yalan varsa .. Allah 'tan dile beni kül eylesin.
  İblis bundan sonra konuşmalarına devam etti ve şöyle dedi :
  -Ya Muhammed, sen ümmetin için ferah mı duyuyorsun ? Halbuki ben onların altı da birini dininden çıkardım.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  İnsanlar namaz kılacakları zaman şeytan onları şaşırtmak için sürekli vesvese verir özelliklede dua ve sureleri okudukları zaman sanki okudukları sureler yanlışmış gibi onları kandırmaya çalışır böylelikle insanları tuzağa düşürmeye çalışır ancak namaz kılarken sadece Rabbi düşünmek gerek bu sayede şeytanın vesveselerinden kurtulabiliriz.
 3. Beriwan
  Devamlı Üye
  şeytan namaz kılan kişileri sevmez bu yüzden onlara sürekli hata yapmaları için akıllarına kötü şeyler getirir ve namazın hatalı kılınmasını sağlar sizin imanınız güçlü ise onu yenersiniz
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Şeytan namaz kılan insana tahamül edemez onlardan nefret eder bu yüzden namaz kılmasınlar diye hilelere baş vurur. örneğin namaz esnasında başka bir şey düşünmesine neden olmaya çalışır. yada vaktinde kılmaması için daha erken olduğuna ikna etneye çalışır.

+ Yorum Gönder


namaz kılarken şeytan ne yapar