+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Namaz Forumunda Namaz vakti çıkarken namazı kılmadığı için üzülmeyenin imanı gider mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Namaz vakti çıkarken namazı kılmadığı için üzülmeyenin imanı gider mi?
  Namaz vakti çıkarken namazı kılmadığı için üzülmeyenin imanı gider mi

  üzülmemek ne demektir? Namaz kılmayan, içki içen ve açık gezen, eğer ben de namaz kılsam iyi olur, içki içmesem iyi olur, açık gezmesem iyi olur diyerek günahlarına devam ediyorsa kâfir değildir. Bunları yapıyor bu arada oruç da tutuyorsa yine kâfir denmez. Biz de bazı günahları işliyoruz, gıybet ediyoruz. Hadis-i şerifte gıybet zinadan kötüdür buyuruluyor. Suizan ediyoruz vs. Ama yaptığımıza günahtır diyoruz. Namaz kılmayan da böyle diyorsa kâfir olmaz. Namaz kılmasam da açık gezsem de içki içsem de kalbim temizdir, içmeyenleri namaz kılanları görüyoruz, benim onlardan neyim aşağı diyorsa tehlikededir. Ben kapanırsam namaz kılarsam onlardan iyi olurum diye düşünüyorsa, yaptığının yanlış olduğunu biliyorsa küfür olmaz.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  İnsan yaptığı hatalardan dolayı değil yaptığı hatalardan pişmanlık duymaması yada hatada ısrar etmesi nedeni ile günahkar sayılmaktadır. İnsanlar günah işlememe konusunda hassas davranmalı insan denize düştüğü için değil çıkmadığı için boğulur derler.
+ Yorum Gönder