+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Namaz Forumunda Cemaatle Kılınan Namazın Sevabı Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Cemaatle Kılınan Namazın Sevabı Nedir


  Namazı Cemaatle Kılmanın Sevabı hakkında bilgi


  Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

  "Bir kimsenin cemaatle kıldığı namazın sevabı, evinde ve çarşı pazarda kıldığı namazdan yirmi beş kat daha fazladır O kimse abdestini güzelce alıp, sonra sadece namaz kılmak maksadıyla mescide giderse attığı her adım sebebiyle bir derece yükseltilir, bir hatası da silinir Namazını kıldıktan sonra abdestini bozmadan namaz kıldığı yerde kaldığı müddetçe, melekler ona:

  Allahım! Ona rahmetinle muamele et, ona acı! diyerek dua etmeye devam ederler O kimse namazı beklediği sürece namazda imiş gibidir"
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Cemaatle kılınan namazın sevabı Allah katında daha büyüktür. Sonuçta cemaatle kılınan namaz bir birliktelik oluşturmaktadır.Bir çok ayette de cemaatle kılınan namazın sevabının daha fazla olduğu söylenilmektedir.
 3. Abdulnasır
  Devamlı Üye
  Tek başına kılınan namaz bir sevab yazılır ama cemaatle kılınan namaz yirmi katıdır.camide cemaatle kılınan namaz daha çok faziletlidir.
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kılınacak namazın cemaatle birliklte kılınmasının ayrı bir sevaptır. aslında cemaatle namaz kılmanın neden bu kadar sevap oldfuğu konusunda fikrimi söyleyecek olursam; cemaatle kılınan namaz insanlar birbirine daha çok yakınlaştırır. bu da toplumsal ilişkileri daha iyi bir hale getirir.

+ Yorum Gönder