+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Namaz Forumunda Nafile Namazların Önemi Ve Fazileti Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Nafile Namazların Önemi Ve Fazileti Nedir

  Nafile Namazların Önemi  İslam Dininde Müslüman bir kimse farz namazların dışında nafile olarak her gün Allah rızası için on iki rekat namaz kılarsa, Allah Teala ona cennette bir köşk yapar .Nafile Namazların, kıyamet gününün dehşetli anında hesap verirken zor durumda kalan sahibinin imdadına yetişeceğini de yine Resulullah sallallahu aleyhi ve selem haber vermiştir.

  Allah Teala buyurur ki; Kulum nafileler ile Bana yaklaşır ha yaklaşır ve nihayet öyle bir hale gelir ki, artık Ben onu severim. Onu sevince de, onun işiten kulağı, gören gözü, tutup yakalayan eli ve yürümesine vasıta olan ayağı olurum. Böylesi bir kul Benden bir şey isterse istediğini mutlaka ona veririm. Bana sığınırsa onu hıfz ve koruma altına alırım.

  Buhari, Rikak 38


  Kıyamet gününde kulun hesaba çekileceği ilk ameli onun namazıdır. Eğer namazı düzgün olursa, işi iyi gider ve kazançlı çıkar. Namazı düzgün olmazsa, kaybeder ve zararlı çıkar. Şayet farzlarından bir şey noksan çıkarsa, Aziz ve Celil olan Rabbi Kulumun nafile namazları var mı, bakınız der. Farzların eksiği nafilelerle tamamlanır. Sonra diğer amellerinden de bu şekilde hesaba çekilir
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Nafile namazı; sizin hasta olduğunuz bir zaman da veya namazınızı unutup kılamadığınız zamanlar için yapılan bir ibadet şeklidir. Namazınızı kılmadığınız zamanlarda nafile namazı ile bunu telafi edebilirsiniz.
+ Yorum Gönder