+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Namaz Forumunda Namaz Abdesti Almadan Kuran Dinlenirmi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Namaz Abdesti Almadan Kuran Dinlenirmi
  namaz abdesti almadan kuran dinlenirmi kısaca 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Abdesti Almadan Kuran Dinlenir mi

  Sorunun cevabı nettir, evet dinlenilir..

  Cevap yazıldıktan sonra bir kaç bilgi daha eklemek istiyorum..
  namaz-abdesti-almadan-kuran-dinlenirmi.jpg
  Vakıa Suresi'nin 79. ayetinde bahsedilen dokunma nasıl bir dokunmadır? Kur'an'a abdestsiz dokunamazsınız diyenler bu ayeti delil gösteriyorlar. Ezbere ayet okuyabilirmişiz de, onun yazılı olduğu kâğıda dokunamazmışız. Bu nasıl bir anlayış? Kâğıdı mı kutsuyoruz?, Ayeti mi? Kur’an ayetlerinin bulunduğu kağıda dokunmak haram(!), Kur’an ayetlerini düşünmek, üzerlerinde kafa yormak serbest. Oysa; Ayetleri düşünmek, kağıdı ellemekten daha büyük suç olduğundan, abdestsiz düşünülmemeli.(!)

  Kur’an, bugün milyonlarca CD’de, DVD’de, bilgisayar diskinde ve belleklerde taşınmaktadır. Şimdi insanlar içinde Kur’an var diye bu CD ve DVD’lere, flash belleklere abdestsiz dokunamayacaklar mı? Üzerinde Kur’an ayetleri yazılı diye bilgisayar ekranlarına ve yazı tahtalarına abdestli mi dokunacaklar? Bu, dini traji-komik bir hale dönüştürmedir. Kur’an okuyan insanın hafızasında Kur’an var diye bu kişiye abdestli mi dokunulacaktır?
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Kuran sürekli okunup dinlenmesi lazım Kuran insana huzur verir Şeytanın vesvesesındenden kurtulur insanlar kötülükten uzak durur Kuranı okumasını bilen sürekli okuması lazım
+ Yorum Gönder


abdestsiz kuran dinlenirmi,  namaz abdesti olmadan kuran dinlenirmi