+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Araba Nasıl Sürülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  Araba Nasıl Sürülür
  Araba sürümü nasıldır

  Aracımıza bindik öncelikle aynaları kendinize göre ayarlayın emniyet kemerinizi bağlayın..

  ŞİMDİ PEDALLARI TANIYALIM.

  en soldaki debriyaj ortadaki fren ve en sağdaki de gaz..

  ARACIMIZI NASIL ÇALIŞTIRICAZ..

  öncelikle debriyaj a basın ve vitesi boşa alın (vitesleri bilmiyorsanız vites topuzunun üzerinde şekli vardır oraya bakabilirsiniz) vitesi boşa aldıktan sonra debriyaja basılı olarak kontağı çevirin ve hafiften gaza basın ve mutlu son aracımız çalıştı..

  ARACIMIZ İLE NASIL GİDECEĞİZ..

  el frenini indirin debriyaj a basarak vitesi 1 e takın debriyajı yavaş bir şekilde bırakın debriyajı bırakırken hafiften gaza basın ( ilk denemelerde araç stop edebilir) ve aracımız hareket etmeye başladı iyi yolculuklar..

  ARACIMIZ İLE RAMPADAN KALKMA..

  aracınızı çalıştırın ve debriyaja basarak vitesi 1 e takın hafiften debiyajı bırakın ve aynı anda gaza da hafiften basın aracınız hareket etmeye çalışır ve el frenini indirerek gaza birazdaha basın ve ve bu şekilde kalkmış olduk..

  ARACIMIZ İLE RAMPADAN KAÇINCI VİTESTE İNİLİR..

  aracınız ile o rampayı kayıncı viteste çıktıysanız o viteste inin kesinlikle boşta inmeyin fren balatalarını çok çabuk eskitirsiniz..

  ARAC PARK EDERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  aracınız ile herhangi bir yerde durdunuz diyelim birkaç basit önlem alalım el frenini çekmeyi unutmayınız aracınızı viteste bırakın yol kenarına park ediyorsanız direksiyonunuzu yolun ters tarafına doğru çevirin örneğin yol aracınızın solunda kalıyorsa direksiyonu sağa çevirin. 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Arabalar günümüzde bize en çok faydalı olan bir buluştur. Arabalarla her yere gidilir. Arabamızla seyehat edilir yanı arabalar gümüz de çok kullanılan bir alettir.
+ Yorum Gönder


araba nasıl sürülür,  arabayı nasıl sürebilirim,  araba nasıl kalkar,  nasıl araba sürebilirim