+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Pasif Bağışıklık Nedir- Pasif Bağışıklık tanımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Pasif Bağışıklık Nedir- Pasif Bağışıklık tanımı

  Pasif Bağışıklık Nasıldır  Pasif bağışıklık :
  Başka bir insan veya hayvan tarafından oluşturulmuş koruyucu antikorların diğer bir insana aktarılmasıdır (genellikle enjeksiyon yoluyla). Bu yolla koruma etkindir ancak kısa sürelidir ve haftalar veya aylar içinde kaybolur.

  Doğal pasif bağışıklık annenin ürettiği antikorların anne karnında plasenta yoluyla, doğumdan sonra ise süt yoluyla çocuğa sağladığı bağışıklıktır. Yapay pasif bağışıklık ise hastalığı önlemek için daha önce antikor hazırlanmış olanlardan alınan immun serum ile kazanılan bağışıklıktır.
 2. Ziyaretçi

  Doğuştan gelen ve canlıyı mikroplarınetkisinden koruyan,organizmanın genetik özelliklerine bağlı olan bağışıklıktır.Bu tip bağışıklıkta,organizma daha önceden hiç karşılaşmadığı mikroba karşı kendini savunur.i
 3. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  Pasif bağışıklık başka hayvanlardan veya insanlara verilen ufak hastalıkların kandaki hastalıkları yok etmek için salgıladığı bağışıklığı damar yoluyla hasta olan kişilere aktarmasına denilir.
+ Yorum Gönder


pasif bağışıklık nedir,  pasif bağışıklık,  aktif bağışıklık nedir,  pasif ve aktif bağışıklık nedir,  aktif ve pasif bağışıklık,  pasif bağışıklık nedir kısaca