+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Günlük ve haftalık plan yapmanın önemi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Günlük ve haftalık plan yapmanın önemi nedir
  Günlük ve haftalık plan yapmanın önemi nedir
  lanlama, en basit bir şekilde, neyin, ne zaman, nasıl, nerede ve kim tarafından yapılacağını önceden kararlaştırma sürecidir. Planlamanın en büyük avantajı zaman kazandırmasıdır. Yapılan çalışmalar, yöneticilerin planlamaya biraz daha fazla zaman ayırmaları durumunda uygulamada daha az zamana gereksinim duyduklarını ve böylece zaman kazanabildiklerini ortaya koymaktadır. Ayrıca planlama, yöneticilerin dikkatini amaca yöneltmekte, çabaları uyumlaştırmaya olanak sağlamakta ve emek savurganlığını azaltmaktadır.

  İnsan doğası planlama kavramıyla çelişmektedir. Nasıl davranılacağını önceden kararlaştırmanın özgürlüğü sınırladığı düşüncesi, günlük ve acil olaylara önem verme zorunluluğu planlama yapmayı engellemektedir. Ancak gelecek hakkındaki tereddütler, kırtasiyecilik ve zaman bulamama gerekçeleriyle planlamaya karşı çıkma, uzun vadede kazanılacak zaman ve elde edilebilecek verimi görememek anlamına gelmektedir.
 2. Ziyaretçi

  Günlük ve haftalık plan yapmanın önemi nedir
  Günlük ve haftalık plan yapmanın önemi nedir lanlama, en basit bir şekilde, neyin, ne zaman, nasıl, nerede ve kim tarafından yapılacağını önceden kararlaştırma sürecidir Planlamanın en büyük avantajı zaman kazandırmasıdır Yapılan çalışmalar, yöneticilerin planlamaya biraz daha fazla zaman ayırmaları durumunda uygulamada daha az zamana gereksinim duyduklarını ve böylece zaman kazanabildiklerini ortaya koymaktadır Ayrıca planlama, yöneticilerin dikkatini amaca yöneltmekte, çabaları uyumlaştırmaya olanak sağlamakta ve emek savurganlığını azaltmaktadır

  İnsan doğası planlama kavramıyla çelişmektedir Nasıl davranılacağını önceden kararlaştırmanın özgürlüğü sınırladığı düşüncesi, günlük ve acil olaylara önem verme zorunluluğu planlama yapmayı engellemektedir Ancak gelecek hakkındaki tereddütler, kırtasiyecilik ve zaman bulamama gerekçeleriyle planlamaya karşı çıkma, uzun vadede kazanılacak zaman ve elde edilebilecek verimi görememek anlamına gelmektedir
 3. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  Günlük veya haftalık plan yapmak daha önemlidir çünkü insanlar gününün büyük bir çoğunluğunu boşa harcamaktadır eğer planlı bir şekilde yapılırsa insanlar daha çok şeyi bir güne sığdırabilir ve daha çok eğlenebilir.
 4. Muhammed
  Özel Üye
  Planlama Yapmanın Faydaları ve Önemi

  Günlük veya haftalık planlama yapmak, zamanımızı daha doğru değerlendirebilmemiz için oldukça önemli ve doğru bir karardır. Sadece günlük veya haftalık değil, bazen yolda yürürken, yemek yerken bile planlama yapmamız gerekmektedir.

  Az sonra yapacağınız işi, gideceğiniz yeri, neyi nasıl yapacağınızı, saat kaçta ne yapacağınızı önceden belirlemeli ve yaptığınız bu planlamaya göre hareket etmelisiniz.


+ Yorum Gönder


plan yapmanın önemi ve püf noktaları,  günlük plan yapmanın yararları