+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Soy ağacı nasıl bulunur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Aycan
  Devamlı Üye

  Soy ağacı nasıl bulunur

  SOYAĞACI HAKKINDA KISACA BİLGİ


  soyaacnaslbulunur.jpg

  Aslen nereli” olduğunu öğrenmek isteyenler için yürütülen Genographic isimli proje ile DNA’sını belirli bir ücret karşılığında bağışlayanlar gerçekte dünyanın neresine ait olduğunu öğrenebiliyor.

  National Geographic ve IBM’in yürüttüğü “The Genographic Project” ile “İnsanoğlunun Aile Ağacı” çıkarılıp, günümüzde yaşayan insanların kökeninin nereden geldiği ve nerede yaşayıp dünyaya yayıldıkları araştırılıyor.


  AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, nüfus genetik uzmanı Dr. Spencer Wells başkanlığında yürütülen “Genographic Projesi” ile dünya üzerindeki pek çok gönüllü kişiden DNA örneği toplanıyor.

  Projenin hedefi, insanlığın kesin olarak nereden yayılmaya başladığını ortaya çıkarmak. Genographic Project’te yer alan bir uzman ekip, insanoğlunun Afrika’nın kalbindeki kökenlerinden, dünyanın dört bir yanına dek uzanan yolculuğunu, zaman ve mekanlara göre araştırıyor.

  Bunu yapmak için de bağışlanan DNA örnekleri, özel laboratuvarlarda ve bilgisayarlar yardımıyla analiz ediliyor.

  Yeni eklenen DNA örnekleriyle, projewww.alasayvan.net/ her geçen gün genişliyor. Ancak, o ana kadar elde edilen verilerin anlamı da her geçen gün değişebiliyor. Yine de her yeni bilgi, insan göçleriyle ilgili bilgi eksikliklerini gideriyor ve bilinmeyen pek çok noktayı açığa çıkarıyor 2. Ziyaretçi

  soy ağacımı araştırmak istiyorum
+ Yorum Gönder


aile soy ağacı örnekleri