+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Kurban nasıl alınır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Kurban nasıl alınır
  Kurban nasıl alınır

  KURBAN

  kurban-nas-l-al-n-r.jpg

  1: Yıl içerisinde bir vesile ile (doğum, yeni araba, ev, iş, şükür vs) kurban kesme ibadetini kurban bayramı haricinde de yerine getirmeye çalışın. Böyle bir imkânınız yoksa eş dost akraba ya da tanıdıklara evinizin etrafındaki bir adaklıkçıyı önerin. Aracılık edin. Anlayacağınız bu adaklıkçıyla yılda bir iki defa müşteri olun. Arada uğrayıp Türkiye’nin hayvancılık geleceğini konuşun. İrtibatı koparmayın
  yani.

  2: Doğan bu yakınlık neticesinde kurban bayramı gelmeden 10 gün önceden tanıdığınız adaklıkçıya gidip kurbanınızı seçin, ayırtın. Sürekli müşteri olmanın ayrıcalığını yaşayın. Unutmayın ticarette süreklilik çok önemlidir. Her tacir kendine sürekli müşteri edinmek ister ve kaybetmek istemez.

  3: Bayram günü geldiğinde bayram namazınızı kılıp, namaz sonrası soluğu kurbanınızın yanında alın. Bir kahvaltı edeyim falan gibi düşünceler taşımayın. Oraya giden ilk 10 kişiden biri olun.

  4: Sürekli müşteri olduğunuzdan kesim parası vermemiş olun. Ya da normalden indirimli verin. Tanıdığınız bildiğiniz kesicinize yine kurbanınızı kestirtin. Keseni hiç uğraştırmayın. Hayvanınızı sadece iki böldürün ve poşetleyin. Postunuzu ve kafa kısmını da alıp kesim yerini terk edin.

  5: Nerdeyse bütün durumda olan hayvanınızı mahallenizin kasabı ya da marketine getirin. 10 TL civarları gibi bir bedelle kemiksiz, kıyma vs. hallerine etlerinizi getirmiş olun. Postunuzu da tuzlamayı unutmayın ve dilediğiniz yere bağışlayın.

  6: Bayram namazının bitiminden yaklaşık bir saat sonra kurbanile ilgili tüm işlerinizi bitirmiş olarak evinize gidin. Kahvaltı edin. O esnada sizin gibi yapmayanlara telefon açıp hem bayramlaşın, hem de işinizin bittiğini ballandıra ballandıra anlatın.

  Ee ne demişler, erken kalkan yol alır ve iş bilenin kılıç kuşananın
  .
 2. Meryem
  Bayan Üye

  kurban allah için kesilir ve bir ibadet şeklidir ibadetin en güzeli makbuldür bu yüzden kurbandada en güzeli sağlıklısı ve kusursuzu seçilmelidir
+ Yorum Gönder