+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Adidas Markasının tarihçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Adidas Markasının tarihçesi








  Adidas markasının tarihi hakkında bilgi

  80 yıldan fazladır adidas Grubu son teknoloji spor ayakkabıları, araç gereçleri ve aksesuarlarıyla spor dünyasında her aşamanın bir parçası olmuştur. Bugün adidas Grubu spor ürünlerinde global bir lider olarak geniş bir ürün portföyü sunmaktadır. Adidas Grubu ürünleri hemen hemen dünyanın her ülkesinde mevcuttur. Stratejimiz basit: marka ve ürünlerimizi devamlı güçlendirerek rekabetçi pozisyonumuzu ve mali performansımızı geliştirmek.

  o1k6.jpg


  Şirketin ve 80’in üzerindeki bağlı ortaklığının aktiviteleri Herzogenaurach, Almanya’daki ana merkezinden yönetilmektedir. Araştırma ve Geliştirme Merkezinin yanı sıra Koşu, Futbol, ve Tennis stratejik iş birimleri de yine Herzogenaurach’da yerleşiktir. İlave kurumsal birimler Portland, Oregon, ABD’de-Adidas Amerika Inc.’ın ikametgahı ve Basketbol, Macera ve Alternatif Sporların stratejik iş birimlerinim merkezidir. Reebok Ana Merkezi Canton, Massachusetts’dedir. Stratejik iş birimi Golf ise California bazlıdır. Şirket ayrıca dünyada değişik lokasyonlarda ilgili iş aktivitelerine tekabül eden tasarım stüdyoları ve geliştirme departmanları bulundurmaktadır. %100 iştirak olan ve Hong Kong’da bulunan Adidas Sourcing Ltd., dünya çapında satın almadan sorumludur. 30 Haziran, 2006 itibarıyla adidas Grubu çalışanları 25,167 kişidir.







 2. Nesrin
  Devamlı Üye





  Adidas dünya da en çok biline markalardan biridir. ve bu mrka dünya da 80 yıldan uzun bir süredir son teknoloji spor ayakkabıları, araç gereçleri ve aksesuarları üretmiş bununla birl,kte spor dünyasının vaz geçilmezleri arasına geçmiştir.




+ Yorum Gönder