+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Levis ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Levis ne zaman kuruldu

  LEVİS HAKKINDA BİLGİ


  1853’de California’ya altın arama hucümu tüm hızıyla devam ediyordu ve günlük maddelerin yokluğu çekiliyordu. 24 yaşındaki bir Alman göçmeni olan Levi Strauss, New York’dan San Fransisco’ya az miktar tekstil ürünüyle yola çıktı. Amacı ağabeyinin New York tekstil işinin bir şubesini açmaktı. Gelişinden kısa bir süre sonra bir maden arayıcısı Mr. Strauss’ub ne sattığını öğrenmek istedi. Strauss ona çadır ve araba örtüsü için branda bezi olduğunu söyleyince “Pantolon getirmeliydin!” dedi, ve yeterince dayanıklı pantolon bulamadığından bahsetti.

  levis.jpg
  1873’de, Levi Strauss & Company dikişli cep modelini kullanmaya başlamıştı. Levi Strauss ve Nevada’lı terzi David Jacobs birlikte pantalonlara dayanıklılık için perçin koymanın patentini aldılar. 10 Mayıs 1873’de, A.B.D .Patent No.139,121’i aldılar. Bu tarih şimdi kot pantalonların resmi doğum günü kabul edilmektedir. İki atlı marka tasarımı ilk defa 1886’da kullanıldı. Sol arka cebe iliştirilen kırmızı şerit Levi’s kotları uzaktan ayırt edilsin diye 1936’da yaratıldı. Hepsi de halen kullanılan kayıtlı ticari markalardır.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  kaliteli kot markaları vardır ,Levi Strauss & Co. şirketi 1853 yılında ilk üretime San Francisco, Kaliforniya'da başlamıştır Bunun üzerine Birleşik Devletler'de ismini Levi olarak değiştirmiştir.
+ Yorum Gönder