+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Gucci ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Gucci ne zaman kuruldu


  GUCCİ MARKASI İLE İLGİLİ BİLGİ

  1881’de doğan, zanaatkarın oğlu Guccio Gucci, House of Gucci’yi 1906’da Floransa’da bir saraciye dükkanı olarak kurdu. Guccio'nun ilk yeteneği deri ürünlerdeki zanaatkarlığıydı. 1920’lerde binicilere deri çantalar satarak başladı ve müşterileri atlı ulaşımdan atsız arabalara terfi ettikçe lüks valizlerle ilerledi. 1938’de Guccio Gucci ilk perakende mağazasını Roma’da Via Condotti‘de açtı.


  gucci.png

  1947’de hemen fark edilebilen Gucci ikonu, bambu saplı deri çanta yaratıldı. 1950’lerde kırmızı çizgili örümcek ağlı ticari marka tanıtıldı, During the 1950’s the trademark red striped webbing is introduced, taken from its original form place on a saddle girth. Deri parçalı deri makosen gibi bu da bir amblem haline geldi.

  Guccio Gucci klasiklerinin çoğunu 1950’lerin başında üretti; valiz, kravat, ayakkabı gibi ürünler ve bambu kulpa uygun meşhur el çantaları. 1953’te ölümünden sonra, ailesi Paris, Beverly Hills, Londra, Palm Beach, ve Tokyo’da mağazalar açarak müthiş başarılı şirketi yeni boyutlara taşıdı. 1960’lar Gucci İmparatorluğu’na artan şöhret getirsi. Grace Kelly, Peter Sellers ve Audrey Hepburn gibi Hollywood starları Gucci adını “şık” kelimesiyle eş anlamlı hale getirdi. Daha sonra “Jackie O” olarak tanınanacak Gucci omuz çantasıyla fotoğraflanınca Jackie Kennedy de buna yardımcı oldu. Şirket “GG” logosunu edindi.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  adı italyan adı zaten Gucci Modaevi olarak biliniyor veya kısa adıyla Gucci, İtalyan ve Fransız sahipli moda ve deri eşya markasının adıdır
+ Yorum Gönder