+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Yahoo ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yahoo ne zaman kuruldu

  YAHOO KURULUŞU HAKKINDA BİLGİ

  Ocak 1994’de Stanford master öğrencileri Jerry Yang ve David Filo "Jerry’nin Dünya Çapında Web Rehberi" adında bir websitesi yarattı. Jerry’nin Dünya Çapında Web Rehberi aranabilir sayfa endekslerinin aksine diğer web sitelerinin bir hiyerarşiye göre düzenlenmiş rehberinden oluşmaktaydı.


  yahoo.jpg

  Nisan 1994’de, "Jerry’nin Dünya Çapında Web Rehberi", “Yahoo!” olarak yeniden adlandırıldı. Yahoo’nun başharflerini kullanarak "Yet Another Hierarchical Officious Oracle (Yine Diğer Bir Hiyerarşik İşgüzar Vahiy" takma ad yaratıldıysa da Filo ve Yang Jonathan Swift’in Gülliver’in maceralarında geçen kelimenin “kaba, sofistike olmayan, tuhaf” anlamına gelen genel tarifini sevdikleri için bu isimde ısrar ettiler.

  1994’ün sonunda Yahoo! çoktan bir milyondan fazla ziyaret almıştı. Yang ve Filo sitelerinin müthiş bir iş potansiyeli taşıdığını fark ettiler ve 2 Mart 1995’de Yahoo! anonim şirket olarak kuruldu, ve 12 Nisan 1996’da Yahoo! ilk halka açılmasını gerçekleştirerek tanesi 13$’dan 2.6 milyon hisse satarak 33.8 milyon dolar topladı.

  "Yahoo" ticari markası önceden bir barbekü sosu ve bıçak için EBSCO Endüstrileri tarafından ve motorsuz deniz araçları şirketi Old Town Canoe tarafından tescillenmişti. Bu yüzden Yang ve Filo ticari ünvanı alabilmek için isme ünlem işareti ekledi. Ancak ünlem işareti çoğu zaman Yahoo!’dan bahsedilirken yanlışlıkla unutulmaktadır. 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Yahoo ABD'nin Stanford Üniversitesi öğrencileri tarafından 1995 tarihinde kurulmuş bir portaldır.
+ Yorum Gönder


yahoo ne zaman kuruldu,  yahoo ne zaman kurulmuştur