+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Bbc ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bbc ne zaman kuruldu
  BBC KURULUŞU İLE İLGİLİ BİLGİLER

  British Broadcasting Corporation (İngiliz Yayın Şirketi) İngiltere’de birkaç televizyon ağı, televizyon istasyonu (İngiltere’de her ikisi arasında çok az fark olsa da) ve ilgili program hizmetleri işleticisidir. Yayıncı olmanın yanı sıra, içeride çok sayıda program üreterek dünyanın en büyük tv prodüksiyon şirketlerinden birinini de oluşturmaktadır.


  bbc.jpg

  Mekanik olarak taranan 30 kanallı televizyon yayınları John Logie Baird tarafından 1929’da Londra’daki BBC vericisini kullanarak başlatıldı. Yıl 1930 olduğunda, düzenli bir program tarifesi Brooksman Park’taki BBC anteninde yayınlanıyordu. Televizyon prodüksiyonu 2 Ağustos 1932’de Baird’in şirketinden günümüzde BBC 1 olarak bilinen şirkete devredildi ve 1935’e kadar devam etti. Düzenli tarifeli elektronik olarak taranan televizyon etraftaki birkaç yüz izleyiciye 2 Kasım 1936’da Londra’nın Alexandra Sarayı’nda başladı. II.Dünya Savaşı patlak verip hizmet askıya alınmadan önce önce tahminen 25,000-40,000 eve ulaşmaya başlamıştı. VHF yayınları Londra’yı hedefleyen Alman bombardımanları için ideal radyo yayını oluşturmaktaydı, ayrıca şirketin mühendislerine veteknisyenlerine savaşta özellikle de RADAR programında ihtiyaç duyulmaktaydı. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  BBC bilindiği gibi dünyaca bilinen ünlü bir televizyon kanalıdır. bunun dışında bilindiği gibi bu kanal devletin yardımını almaktadır. bunun dışında bu yayın kuruluşunu merkezi bilindiği gibi londra da yer almaktadır. son olarak bu yayın kuruluşunu sloganı "Ulus Ulus barışı duyuracak " şeklindedir.
+ Yorum Gönder