+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Philips ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Philips ne zaman kuruldu

  PHİLİPS KURULUŞU VE HİKAYESİ HAKKINDA BİLGİ


  Dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden biri haline gelecek şirketin temelleri 1891’de Hollanda Eindhoven’de atıldı.

  Philips karbon filamanlı lambalar yaparak işe başladı ve yüzyılın başında Avrupa’daki en büyük üreticilerden biri olmuştu. Yeni ışıklandırma teknolojilerinde gelişmeler sabit bir büyüme programını ateşledikçe, 1914’de fiziki ve kimyasal fenomenleri araştırarak ürün inovasyonunu harekete geçirmek için yeni bir araştırma labratuarı kurdu.


  philips.jpg

  1918’de, medikal bir X-ray tüpü piyasaya sundu. Bu ürün grubunun çeşitlenmesinin ve X-ray ışımasından radyo alıcılarına kadar değişen yeniliklerini patentlerle korumasının başlangıcı oldu.

  1925’te, Philips ilk televizyon denemelerine, 1927’de radyo üretimine başladı; yıl 1932 olduğunda 1 milyon satmıştı. Bir yıl sonra 100 milyonuncu radyo lambasını üretmişti ve ABD’de medikal X-ray ekipmanı üretmeye başlamıştı. 1939 olduğunda, ilk Philips elektrikli traş makinasını sunmuş ve dünya çapında 45,000 kişiyi istihdam etmekteydi.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Philips bir elektronik markasıdır çok tanınmış bir marka olduğu için herkes tarafından bilinir bu marka 1891’de Hollanda Eindhoven tarafından yapılmıştır.
+ Yorum Gönder