+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda AtlasJet ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  AtlasJet ne zaman kuruldu

  ATLASJET'İN KURULUŞU HAKKINDA BİLGİ

  Atlasjet Havacılık A.Ş. 14 Mart 2001 tarihinde Öger Holding A.Ş. tarafından kurulmuş, İç ve Dış Hatlarda Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı yapmak üzere ruhsatlandırılmış ve ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir.

  Uçuş operasyonuna 2 adet Boeing B-757-200 tipi uçak ile başlamıştır. Takip eden zaman içinde, Eylül 2001 ayında aynı tipte üçüncü ve Temmuz 2003 tarihinde yine aynı tipte dördüncü uçağını filosuna dahil etmiştir.

  Nisan 2004 tarihinde, Turizm Sektörünün güvenilir lider şirketleri ETS Tur'un ve Öger Tur'un güçlerini birleştirmesiyle Atlasjet’te yeni bir yapılanmaya gidilmiştir.


  14.06.2004 tarihinde, SHGM tarafından "İç ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı” yapmak üzere ruhsatlandırılarak, 01.07.2004 tarihinden itibaren iç hatlarda tarifeli seferlerine başlamıştır.

  Tarifeli uçuş operasyonu gerçekleştirilen noktalar; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Çanakkale, Dalaman, Edremit, Isparta, İzmir, Kıbrıs, Mykonos, Siirt, Tokat, Trabzon, Uşak
  Yurtdışında tarifesiz uçulan noktalar ise; İtalya’da Rome, Milan, Bologna, Venedik; Avusturya’da Vienna, Linz, Salzburg, Klagenfurt; İsveç, Finlandiya, İspanya, Balkanlar’da; Priştina, Niş, Üsküp, Sarayova vb. ülkeler gelmektedir.

  Turizm ve havacılık dünyasındaki son makro gelişmelerden sonra Atlasjet Havayolları, IATA üyesi olarak ve IOSA tescilini alarak, tarifeli havayolu olarak büyümeye ve yoluna devam etmeye, bu doğrultuda iç ve dış hatlarda tarifeli sefer sayısını %75-80’e çıkarmaya karar vermiştir.

  Öger Grubu; mevcut yapısıyla 9’dan fazla havayoluyla uçmaktadır ve havayollarına eşit mesafade kalmak üzere karar almıştır. 01.02.2006 tarihi itibariyle Öger Grubu’nun Atlasjet’te bulunan % 45’lik hissesi, ETS Grubu tarafından devir alınmıştır. 2. Meryem
  Bayan Üye

  öger tarafında kurulmuştur İç ve Dış Hatlarda Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı yapmak üzere ruhsatlandırılan Atlasjet, ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde yapmıştır
+ Yorum Gönder