+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Anaplazmoz Nedir Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Anaplazmoz Nedir Hakkında Bilgi
  Anaplazmoz Nedir


  Anaplazmoz beyaz kan hücreleri enfekte bir bakteriyel hastalıktır. Bu keneler bazı türleri tarafından gerçekleştirilir. diğer hastalıkların bu canlıların taşıdığı gibi, belirsiz belirtiler olabilir ve tanı konulması güç olabilir.

  Daha önce bu yüzyılda, anaplazmoz bir ekonomik sorun ve hastalık çoğunlukla sığır ile ilgili daha fazla idi, fakat bu artık bir durumdur. 1993 yılında, insan anaplazmoz keşfedilmiştir. insan granülositik anaplazmoz (HGA), daha önce 2003 yılında insan anaplazmoz değiştirilmiştir olarak Başlangıçta hastalık insan granülositik ehrlichiosis (HGE), sonra da biliniyordu. 600-800 Hakkında durumlarda bir yıl ABD Merkezlerine Hastalık Kontrol bildirilmiştir. Bu belki bir gerçek enfeksiyon oranının hafife olduğunu.

  İnsanlarda anaplazmoz bakteri Anaplasma phagocytophilum olarak bilinen bir tür kaynaklanır. Bu insanlara geyik keneler dahil kenelerin çeşitli türleri tarafından iletilir. Keneler bu bakteri ile Pasifik ve Atlantik kıyıları, hem de devletler midwest, güneydoğu bulunmuştur, enfekte ve güneybatı, kene hastalığı da Avrupa ve Asya’da bulunan iletir türü ABD. Hastalığı da düzgün kullanır arasında dezenfekte henüz derialtı şırıngalar ve dövme aletleri ile bulaşabilir.

  Enfekte sergilemek çok az belirtileri nelerdir Bazı insanlar, ama diğerleri belirtiler grip için tipik çeker. Onlar bir ateş olabilir, kas ağrıları, şiddetli baş ağrısı, sallama ve titreme. Bir komplikasyon bu keneler, genellikle de Lyme hastalığı gibi diğer hastalıklar nedeni bakteri, böylece bir kişinin birden fazla hastalık bir kez enfekte olabilir taşımak anaplazmoz iletirler. Yaşlı ve başkaları bağışıklık sistemi ile insanların en anaplazmoz yatkındır.

  belirtiler çok genel olduğu için tanı güçtür. Üç hafta süreyle semptomlar gelişmeden önce ilk enfeksiyon sonra alabilir. Kene en az 12-24 saat boyunca sipariş hastalığa bakterilerin neden iletmek için yem gerekir. Laboratuvar testleri tanı için gereklidir. Bu testleri A. phagocytophilum veya polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) kullanmak antikorların varlığı arayın. İkinci test beyaz kan hücreleri istila bakterilerin DNA varlığı arayacaktır.

  Tedavi genellikle tetrasiklin antibiyotikler, özellikle doksisiklin içerir. onlar enfekte olduğunu fark çünkü Ne yazık ki, birçok insan tedavi talep yok. Tedavi edilmezse, hastalık böbrek ve solunum yetmezliği gibi ölümcül komplikasyonlar olabilir. zaten hastalığı varsa mümkün yeniden enfekte almak için vardır. Orada aşılar, ama erken 2010, bunlar Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut değildir.

 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Kenelerin hayvanları ısırmasından dolayı meydana gelen bir hastalıktır ve ısırdığı hayvanda sarılık ve kansızlık yapmaya neden olur bu yüzden kene hayvanları ısırdığı gibi bir veterinere göstermek gerekiyor hemen.
+ Yorum Gönder