+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Boğa Kırmızıya Neden Saldırır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Boğa Kırmızıya Neden Saldırır
  Boğa Kırmızıya Neden Saldırır ilgili bilgi


  Bildiğiniz gibi, boğa güreşi İspanya"da çok tutulan ve yaygın bir spordur. Güney Amerikanın bazı ülkeleri için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Söz konusu ülkelerin halkı boğa güreşinde büyük bir heyecan duyar,güreşleri merakla izler. Bu kimselerin kafasında yerleşe gelmiş bazı inançlar vardır ve hiç bir şey bu inançları değiştiremez.

  Boğa güreşiyle, boğalarla ilgilenen kimselerin inançlarından biri kırmızı rengin boğayı son derece öfkelendirdiği,huylandırdığıdır. Bu yüzden de boğanın kırmızı renkteki her şeye saldırdığına inanırlar. Dolayısıyla, boğa güreşçileri kırmızı başlık giyerler. Ellerinde parlak, göz alıcı kırmızı renkte bir kumaş tutarlar.

  Gerçekte,boğa güreşçisi beyaz bir kumaş,sarı,yeşil veya siyah kumaş da tutsa aynı şey olacaktır. Çünkü boğalarda renk körlüğünün olduğu bilimsel bir gerçektir.

  Bazı boğa güreşçileri özel olarak bunu bildiklerini söylerler. Nitekim beyaz kumaşla yaptıkları çalışmalarda da , boğa aynı şekilde onların üzerine saldırmıştır.

  Burada karşımıza çıkan soru boğanın niçin saldırdığıdır? Bunun cevabını da verelim. Bir boğanın önünde hareket eden her şey, onu heyecanlandırmağa, huysuzlanmasına yeter. Üstelik beyaz bir kumaş,renk körlüğü olan boğanın daha çok dikkatini çekecektir
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Boğalar gerçekte renk körüdür ve ne kırmızıyı ne de diğer renkleri ayırt edemezler bu yüzden boğalar kırmızıya falan saldırmaz o kırmızı renk sadece izleyicilerin dikkatini çekmek içindir boğalar matadorun başını sallamasına çok kızar ve ona saldırırlar aslında.
+ Yorum Gönder