+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Ödev ve Tezler Forumunda Bilgi Kilogram, litre, metre nerelerde kullanılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bilgi Kilogram, litre, metre nerelerde kullanılır?
  Kilogram, litre, metre nerelerde kullanılır?

  metre uzunluk ölçmek için kullanılır
  litre sıvı ağırlık birimidir
  kilogram katı madde ağırlık birimidir..
 2. Zeyneb
  Bayan Üye

  Kilogram = 1000 Gramdır. Kilogram (sembolü kg) Uluslararası Birimler Sistemi’nde (SI, Fransızca Le Système International d'Unités ‘den kısaltma) kütlenin temel birimidir. Kilogram, Uluslararası Kilogram Prototipi’nin kütlesine eşit olarak tanımlanmıştır, bu da bir litre suyun kütlesine nerdeyse eşittir. Adında bir SI öneki (k) içeren tek SI temel birimidir. Ayrıca, farklı laboratuvarlarda ölçülebilecek temel fiziksel bir özellik yerine, insan yapımı bir cisme dayandırılmış tek SI birimidir.
  1889 yılında sabit bir etalon kütle olarak kabul edilmeden önce kg, +4°C de 1 dm³ saf suyun kütlesi olarak tarif edilirdi. Aynı yıl Fransa’nın başşehri Paris’teki Milletlerarası Ağırlıklar ve Ölçüler Bürosu’nda bulunan iridyum ve platinden yapılmış, 39 mm çapında ve 39 mm yüksekliğinde silindir şeklindeki etalon cismin kütlesine eşit kabul edilmiştir.


 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Kilogram nerelerde kullanılır

  Kilogram ve gram ağırlık ölçü birimleridir.
  1 Kilogram = 1000 Gramdır.
  Kilogramı
  Kuruyemişçi,
  Marangoz,
  Kuyumcu,
  Kömürcü,
  Demirci,
  Bakırcı,
  Bakkal,
  Market,
  Kasap,
  Manav,
  Hırdavatçı,
  Balıkçı,
  Aktar,
  Pazarcı,
  Oduncu,
  Tatlıcı,
  Şekerci.
  Postacı,
  Kargocu,
  İnşaat Malzemecisi,
  Bakliyatçı,
  Pastacı, vs. kullanır.
  Kilogram Nedir
  Kilogram (sembolü kg) Uluslararası Birimler Sistemi’nde (SI, Fransızca Le Système International d’Unités ‘den kısaltma) kütlenin temel birimidir. Kilogram, Uluslararası Kilogram Prototipi’nin kütlesine eşit olarak tanımlanmıştır, bu da bir litre suyun kütlesine nerdeyse eşittir. Adında bir SI öneki (k) içeren tek SI temel birimidir. Ayrıca, farklı laboratuvarlarda ölçülebilecek temel fiziksel bir özellik yerine, insan yapımı bir cisme dayandırılmış tek SI birimidir.
  1889 yılında sabit bir etalon kütle olarak kabul edilmeden önce kg, +4 °C de 1 dm³ saf suyun kütlesi olarak tarif edilirdi. Aynı yılFransa’nın başşehri Paris’teki Milletlerarası Ağırlıklar ve Ölçüler Bürosu’nda bulunan iridyum ve platinden yapılmış, 39 mm çapında ve 39 mm yüksekliğinde silindir şeklindeki etalon cismin kütlesine eşit kabul edilmiştir.

+ Yorum Gönder


metre nerede kullanılır,  metre nerelerde kullanılır