+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Ödev ve Tezler Forumunda Bilgi Termometrelerde derecelendirme nasıl yapılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bilgi Termometrelerde derecelendirme nasıl yapılır?
  Termometrelerde derecelendirme nasıl yapılır

  Sıcaklık ölçen aletlere termometre denir. Termometre haznesinde bulunan sıvı civa veya alkol sıcaklık artınca genleşiri. Mevcut termometrelerin hemen hepsi suyun donma ve kaynama noktaları esas alınarak derecelendirme yapılmıştır.
 2. Zeyneb
  Bayan Üye

  Sıcaklıkölçer ya da Termometre, (Antik Yunanca'dan: thermos sıcaklık ve métron ölçü; eski dilde: mizanül-harâre) sıcaklığı ölçmek için kullanılan alet.
  Meteorolojide Celsius, Fahrenheit veya Kelvin gibi değişik ölçekler termometrelerde kullanılmaktadır. Gündelik kullanımdaki termometrelerin çoğu, değişen sıcaklık karşısında sıvıların hacim değiştirmesi mantığına dayanır. Bu cinsten en fazla kullanılan termometreler cıvalı termometrelerdir. Sıcaklığın çok düşük olduğu yerlerde ise donma sıcaklığı daha düşük olan alkollü termometreler tercih edilir

+ Yorum Gönder


termometrelerde derecelendirme nasıl yapılır,  termometrede derecelendirme nasıl yapılır,  termometre derecelendirme nasıl olur,  termometrede derecelendirilme nasıl yapılır,  termometre derecelendirme nasıl yapılır,  termometrede derecelendirme nasıl