+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Ödev ve Tezler Forumunda Su döngüsü nedir Su döngüsü Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Su döngüsü nedir Su döngüsü Hakkında Bilgi
  Su döngüsü nedir Su döngüsü Hakkında Bilgi

  Su döngüsü nedir su döngüsü neye denir.gif

  Suyun yeryüzüyle atmosfer arasında sürekli hareket etmesi sonucunda oluşan döngüye "su döngüsü" denir. Yüzey ve yer altı suları, dünyadaki su döngüsünün önemli ögeleridir. Yüzey suları ırmaklar, göller, denizler, okyanuslar ve buzullardır. Yer altı sularıysa yağmur sularının yeryüzüne indikten sonra toprağın içinden süzülerek, su geçirmeyen bir tabakaya kadar ilerleyip orada birikmesi sonucunda oluşur.
 2. Zeyneb
  Bayan Üye

  Su döngüsü nedir

  Su döngüsü suyun okyanus ve denizlerden atmosfere, atmosferden yeryüzüne, ve yeniden deniz ve okyanuslara ulaşması şeklindeki genel turuna verilen isimdir. Evrenin korunumu yasası gibi, yeryüzündeki su kaynaklarının artmaz veya eksilmezliğini ifade eden bir terimdir ve bir başlangıç veya sonu yoktur.

  Yeryüzündeki su kaynaklarını okyanuslar, denizler, göller ve yeraltı suları oluşturur. Dünya'daki su hareket eder, biçim değiştirir, bitkiler ve hayvanlar tarafından kullanılır, fakat gerçekte asla yok olmaz. Su döngüsü, yağış, buharlaşma (Evapotranspirasyon), yer üstü ve yer altı akışları olmak üzere üç temel aşamayı içerir

+ Yorum Gönder


su döngüsü hakkında bilgi,  su döngüsü hakkında kısa bilgi,  su döngüsü hakkında ansiklopedik bilgi,  su döngüsü kısa bilgi,  su döngüsü hakkında bilgiler