+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Öğrenci odası Forumunda Öğrenciler Neden Ders Çalışmaz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Öğrenciler Neden Ders Çalışmaz
  Öğrenciler Neden Ders Çalışmaz

  Öğrenciler Neden Ders Çalışmaz1.jpg 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Çok doğru yazmışlar valla. Günlük maraton olarak hep aynı şeyleri yaparız genelde aslında bakarsanız o kadar çok şey yapıyoruz ki farkında bile değiliz.O yüzden ders çalışmaya vaktimiz kalmıyor.Tabi öğrenciler de ders çalışmaktan çok başka şeylere daha çok vakit ayırdığı için ders çalışmaya sıra gelmiyor.
 3. Ziyaretçi
  aynen yaa doğru yazmışlar.eğitime önem verilir ama bu kadar verilmez!!! ders çalışmaktan başka şeyler yapmaya hakkımız yok mu?her gün en az 3 saatimizi derse ayırmak zorunda mıyız? insan oyun oynamak,gezmek,dolaşmak ve başka şeyler yapmak istiyor.
 4. Muhammed
  Özel Üye
  Öğrenciler neden ders çalışmak istemez

  Dünya üzerinde çocukları okusunlar diye her türlü zorluğu göze alan başka bir millet daha yoktur diye düşünüyorum. Köyden kente göçlerin yüksek oranda kısmı bu nedenle yapılmaktadır. Hatta bazen ailenin bütçesi yetersiz kalır, borç alınarak çocuklarımız için gerekli ders ortamı hazırlanır. Fakat yinede çocuklar ders çalışmak istemezler.

  Anne ve babalar bu tarz bir durumda genellikle kendilerini çocuklarının yerine koyar ve bir sebep bulmaya çalışırlar. Neden ders çalışmak istemiyor? diye.. Empati kurmak isterler. Ama bu durum genellikle bir işe yaramaz çünkü yaş farkı durumu daha iyi kavramamızı engeller.

  Çocuklara bağırmak, kızmak ve azarlamak elbette bu durumu düzeltmeyecektir. Hatta tam aksine durumu daha kötü bir hale getirecektir. Çocuğun ders çalışmaktan bu kadar uzak durmasının iki sebebi olabilir.

  1. Özgüven Eksikliği
  2. Motivasyon Eksikliği

  Motivasyon eksikliğinin en büyük nedeni çocuğun ders çalışmayı kendine bir araç olarak görmemesinden kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumda çocuğunuz ders çalışmayı kendine amacına ulaşmak için kullandığı bir araç olarak görmemesinden kaynaklanmaktadır. Anne ve babalar çocuklarının ders çalışmasını sağlayabilmek adına çocuklarına başarılı olmak için ders çalışmanın gerekli olduğuna ve bunu bir araç olarak görmelerini sağlamaları gerekmektedir.


+ Yorum Gönder