+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Lise kayıtları ne zaman bitiyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lise kayıtları ne zaman bitiyor
  Ben ne zaman bitecek onu merak ediyorum 2 ağustosda başladı eee ne zaman biticek veya bitmişse ne yapabilirim??? :(((( yardım lütfen 2. Ziyaretçi

  Liselere aday kayıt süresi 28 Ağustosta sona erecek.
 3. Ziyaretçi
  liseye kayıt ne zmn basladı bilen warmı ???? :(
 4. Asel
  Bayan Üye
  Lise kayıtları ne zaman bitiyor

  2012 Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarına göre, 467 bin 697 kontenjan için 777 bin 96 aday başvuru yaparken 461 bin 326 aday sisteme dahil ortaöğretim kurumlarına asil kayıt hakkı kazandı.


  Ortaöğretime Yerleştirme Puanı’na (OYP) göre gerçekleştirilen yerleştirme sonuçları, www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmaya başlandı. Öğrenciler TC kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini bu adreslerden öğrenebiliyor

  Yerleştirme sonuçlarına göre, 467 bin 697 kontenjan için 777 bin 96 adayın tercih başvurusu yaptığı işlemlerde 461 bin 326 aday sisteme dahil ortaöğretim kurumlarına asil kayıt hakkıkazandı. Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilebilecek. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilecek.

  ”Sınav Sonuç Belgesi”nde, öğrencinin asil kazandığı okul ile yedek kazandığı okul/okullar ve yedek sırası yer alacak. Veliler https://e-okul.meb.gov.tr adresindeki ”Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecek. Ayrıca bu yıl yeni bir uygulamaya geçilerek SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere de sürekli bilgi verilecek.

  6 bin 371 kontenjan boş kaldı

  Fen liseleri ve sosyal bilimler ile Anadolu imam hatip liselerinde boş kontenjan kalmadı.

  Anadolu liselerinde 17, Anadolu öğretmen liselerinde 165, mesleki ve teknik ortaöğretim liselerinde 40 ve özel okullarda 6 bin 149 olmak üzere toplam 6 bin 371 kontenjan boş kaldı.

  Asil kayıtlar 27 Ağustos’ta başlayacak

  Tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci 27-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar asil olarak yerleştiği okula giderek kaydını yaptırabilecek. Asil listeden kayıt hakkıkazanan öğrenciler bu tarihlerde kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybedecek.

+ Yorum Gönder