+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Suni Tohumlama Desteği Kime Ödenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Suni Tohumlama Desteği Kime Ödenir
  Suni Tohumlama Desteği Kime Ödenir? 2. FERZAN
  Yeni Üye

  Suni Tohumlama Desteği Kime Ödenir
  Suni Tohumlama Desteği İl Müdürlüğünden izin almış ve Suni Tohumlamayı uygulayan Veteriner Hekimlere ödenir.
 3. Ziyaretçi
  suni tohumlama parasa kim tarafından ne kadar kime ödenir
 4. Asel
  Bayan Üye
  suni tohumlama parasa kim tarafından ne kadar kime ödenir

  Karara göre, Hayvan Kayıt Sistemine (Türkvet) ve Soykütüğü-Önsoykütüğü Sistemi veri tabanına (e-ıslah) kayıtlı, kültür ırkı veya kültür ırkı melezi en az beş baş anaç sığıra sahip, ulusal düzeyde üst örgütlenmesini tamamlamış bir hayvancılık örgütüne üye olan yetiştiriciler ile Hayvan Kayıt Sistemine kayıtlı dişi mandaya sahip olan yetiştiricilere, anaç sığır için soykütüğüne kayıtlı olanlara farklı olmak üzere hayvan başına ödeme yapılacak.
  Anaç sığır başına ödeme birim miktarı, 200 başa kadar tam olarak, 200 baş ile 500 baş arası için yüzde 50’si, 500 baş ve üzeri için ise yüzde 25’ine karşılık gelen tutarın ödenmesi suretiyle uygulanacak. 1163 sayılı Kooperatifler Kanununa göre kurulmuş hayvancılık faaliyeti yürüten tarımsal amaçlı işletmeler tek işletme kabul edilecek.

  Büyükbaş hayvanlar için verilecek destekleme primleri kaç para?
  hayvan başına anaç sığır için 225 TL, anaç manda için 250 TL, sığır soykütüğü için de ilave olarak 50 TL ödenecek.
  Soykütüğü-Önsoykütüğü Sistemi veri tabanına kayıtlı gunceldir.com anadan suni tohumlama sonucu doğan tüm buzağılar için dişilerine Brucelosis S-19 aşısı yaptırmak şartıyla buzağı başına 60 TL destek ödemesi yapılacak.

  Küçükbaş hayvanlar için verilecek destekleme primleri ne kadar?
  Koyun-keçi için hayvan başına 10 TL, oğlak tiftiği için 15 TL, ana mal için 14 TL, tali ırklar için de 10 TL destek verilecek.

  Koyun keçi için hayvan başına 10 TL destek primi, Küçükbaş hayvanlar için verilecek destekleme primleri ne kadar, oğlak tiftiği için 15 TL destek primi, sığır soykütüğü için hayvan başına 50 TL ödenecek.

+ Yorum Gönder