+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Seralardaki çiçeklere nasıl bakılır nasıl yetiştirilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Seralardaki çiçeklere nasıl bakılır nasıl yetiştirilir
  arkadaşlar burda bana bu sitede tam bilgi vermemiş ve bu konuyla ilgili seralardaki çiçeklere nasıl bakılır nasıl yetiştirilir lütfen biri sölesin artıkkk 2. Ziyaretçi

  Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır?

  Seçilen yerin bitkinin belirli temel ihtiyaçlarını karşılaması gerekir, bitkinin yerleştirildiği yer bitkiler için gerekli ışığı almalı yeterli nem ve uygun sıcaklık sağlanmalıdır.

  Sera içi sıcaklığa bağlı olarak oransal nem, güllerin gelişmesi için uygun düzeyde tutulmadır. Örneğin 24 C de % 60 bağıl nem uygundur. Fazla nem, sera içi hastalıklarını artırdığı gibi, nem noksanlığı da gelişmeyi olumsuz yönde etkileyebilir. Bitkide su kaybı artar, gelişme durur ve sürgünler kısalır.

  Geceleri sera içi neminin düşük olması ( % 40-60 )istenir. B

  Güllerin dikiminde en uygun periyodik Kasım ve Mart ayları arasındadır. Fakat gerçekte 15 Ekimden itibaren Nisan sonuna kadar dikilebilirler. Kışın dikim, toprak şartlarının elverişsizliği nedeniyle uygun değildir. Dikim, geç Nisanda yapılmışsa özellikle sulamaya büyük özen göstermek gerekir. Söz edilen dikim zamanları çıplak köklü güller için geçerlidir. Şimdi yetiştiriciler, her mevsim hatta yazın bile dikilebilme olanağı olan olan tüplü güller yetiştirmektedir.
+ Yorum Gönder


seralardaki çiçekler nasıl yetiştirilir bakımları nasıl yapılır,  seradaki çiçekler nasıl yetiştirilir,  seralardaki çiçeklerin nasıl yetiştirilir,  seralardaki çiçekler nasıl yetiştirilir,  serada çiçekler nasıl yetiştirilir,  serada çiçek nasıl yetiştirilir