+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Autorun.inf Flash Bellek Virüsü ve Silme Yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Autorun.inf Flash Bellek Virüsü ve Silme Yöntemleri
  Autorun.inf Flash Bellek Virüsü ve Silme Yöntemleri nasıl dır bu konu hakkında bana bilgi verirseniz çok mutlu olurum 2. Ziyaretçi

  Autorun.inf Flash Bellek Virüsü ve Silme Yöntemleri


  « Microsoft Excel Fonksiyonları-Eğer FonksiyonuMicrosoft Power Point-Sunu Programı »Flash Bellek Virüs Temizleme
  Flash Bellek.jpg
  Bilindiği üzere flash belleklerimize virüs bulaşması ve bunun sonucunda flash belleğimizde bulunan dosya ve klasörlerimizin otomatik olarak gizlenmesi bizim için çok büyük problemler yaratmaktadır.Peki bu problemleri nasıl ortadan kaldıracağız.Virüs olayına son vermemiz gibi bir durumun söz konusu bile olmadığını biliyorsunuz.Ama en azından flash belleğimize virüs girip dosya ve klasörlerimizin görünmez yani gizli olduğu durumlarda bunun çeşitli çözümlerinin olduğunu ve flash bellek virüs temizleme imkanımızın olduğunu biliyoruz.Benim size anlatacağım yöntemde herhangi bir program kullanmaya gerek kalmadan bu problemi kolayca ortadan kaldıracağız.

  1. Adım: İlk önce masaüstünde bulunan Bilgisayarım simgesine çift tıklıyoruz ve açılan pencereden flash belleğimizin hangi sürücü ismiyle isimlendirildiğini buluyoruz.
  Mesela flash belleğimizin adının yanında H: yazdığını varsayalım.Bu sizin bilgisayarınızda farklı bir harf olabilir.

  2.Adım: Flash belleğimizin hangi harf ile adlandırıldığını bir önceki adımda bulduk.Daha sonra sırasıyla Başlat–>Tüm Programlar–>Donatılar–>Komut İstemi seçeneklerine tıklıyoruz ve aşağıdaki gibi bir siyah bir pencere ekranda beliriyor.

  Biz bu pencerede ilk önce H: yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Daha sonraattrib –r –s –h /s /d *.* kodları yazıp Enter tuşuna basıyoruz ve flash belleğimizin ışığının sönmesini bekliyoruz,flash belleğimizi bilgisayardan hemen çıkarmıyoruz.Flash belleğimizin ışığı sönünce; flash belleğimizde gizlilik özelliği kazandırılmış olan ve gizlilik özelliğinin kaldırılmasına izin verilmeyen tüm dosya ve klasörlerimiz görünür hale gelmiş oldu.
+ Yorum Gönder


flash bellek autorun virüsü silme,  flash disk autorun.inf silme