+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda İnsanın İç Sıcaklığı 37 Dereceyse,Dış Yüzeyinin Sıcaklığı Kaç Derecedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İnsanın İç Sıcaklığı 37 Dereceyse,Dış Yüzeyinin Sıcaklığı Kaç Derecedir?
  İnsanın İç Sıcaklığı 37 Dereceyse,Dış Yüzeyinin Sıcaklığı Kaç Derecedir? norma diş sıcaklığımız ne kadar olmalı en sağlıklısı ne kadar dır 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İnsanın İç Sıcaklığı 37 Dereceyse,Dış Yüzeyinin Sıcaklığı Kaç Derecedir?

  Hasta olduğumuz zamanlarda hepimizin ateşi yükselir.Bu ateş yükselmesiyle birlikte üşümeye,titremeye başlarız.Vücut ısısındaki değişim,tüm vücudu etkiler ve vücutta tepkilere neden olur.İç sıcaklığımızın 37 derece olduğunu biliyoruz.Peki derinin dış yüzeyindeki sıcaklık kaç derecedir?
  İnsanın İç Sıcaklığı.jpg
  Vücudun iç ısısı,çeşitli mekanizmalar sayesinde kontrollü bir şekilde belirli bir seviyede tutulur.Bazı iç veya dış sebeplerden dolayı normal seviyenin altına indiğinde veya üstüne çıktığında da,hastalık gibi aykırı bir durum söz konusu demektir.

  Ancak vücudun dış ısısı hemen hiçbir zaman sabit değildir.Zaten bu nedenle hastaların ateşine üst deriden bakılmaz.Derinin dış yüzeyinin sıcaklığı ortamın hava sıcaklığına,ortamdaki nem miktarına,üzerimizde bulunan giysilere,derinin üzerindeki tüy veya saç yoğunluğuna,derinin kendi nemlilik oranına,derinin temizlik derecesine ve daha birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

+ Yorum Gönder


vücut iç sıcaklığı,  insan derisinin sicakligi kac derecedir,  insanın erime sıcaklığı