+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Güneş’in de Bir Ömrü Var Mıdır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Güneş’in de Bir Ömrü Var Mıdır?
  Güneş’in de Bir Ömrü Var Mıdır? güneş kaç yil yaşa güneş hakkında kısa bilgi 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Güneş’in de Bir Ömrü Var Mıdır?

  Dünyamızda yaşamın devam etmesindeki en büyük nedendir güneşVerdiği ısı ve ışık sayesinde organizmaların ihtiyaçlarını karşılar.Milyonlarca yıldır yaşam kaynağı olmaya devam eden güneş de diğer tüm cisimler gibi bir gün elbette yok olacak.Peki,önümüzde daha kaç yıl var güneşli günleri görebileceğimize?
  Güneş’.jpg
  Güneş,G sınıfından sarı bir yıldız olarak tanımlanmaktadır.Bilim adamları,bu sınıftaki yıldızların ortalama ömürlerinin on milyar yıl olduğunu tahmin ediyorlar.Yapılan hesaplamalara göre güneşin yaşı şu anda tahmini olarak 4,5 milyar yıldır.Bu hesaplamalara bakılırsa,bu durumda güneşin 5,5 milyar yılı kalmıştır.


  Gökcisimlerini ve evreni düşünürken genelde kendi ömrümüze oranladığımız bir gerçetir.Oysa evrendeki cisimlerin oluşum yıllarında ce ömürlerinden bahsederken milyonlar,milyarlarca yıldan bahsetmek gerekir.Evrenin ömrüne baktığımızda daha milyarlarca yıl güneşin doğuşunu göreceğimizi bilmek,yaşamın da daha uzun süre devam edeceği anlamına geliyor.

  Kaynak : " Hiç Merak Ettiniz Mi " Kitabından
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Güneş bizim yaşam kaynağımız güneş olmasaydı dünya hep karanlık olurdu bitkiler çiçekler olmazdı hastalıklar çok olurdu güneş bizim için dünya için çok yararlı bu yüzden iyi ki güneş var
+ Yorum Gönder