+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Yüze limon sürmenin faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yüze limon sürmenin faydaları
  yüze limon sürmenin faydaları 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  yüze limon sürmenin faydaları

  Peki, limonu bu kadar övdükten sonra faydalarını saymazsak olmaz değil mi?

  İşte limon kullanmamız için birkaç geçerli neden !

  Yapılan her güzellik maskesi sonrası yüze uygulanan doğal limon suyu kompressi, ciltteki gözeneklerin sıkışmasını sağlıyor. Ciltte oluşan sivilceler kuruyor ve cilt daha berrak bir görüntüye kavuşuyor.

  Sıkılaştırıcı ve mikropları öldürücü özellikler içeren limon, bol su içerdiği için toksinlerin vücuttan atılımını sağlıyor. Böylece cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor. Zengin C vitamini deposu olduğu için cildi dış etkenlerden koruyup cilt hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunuyor.

  Doğal Bakım İçin Limon maskesi tarifi verelim

  Cildiniz aşırı yağlı. Üstelik yer yer parlıyor ve gözenekler genişlemiş… Bu durumda yağ dengesini düzenleyen bir maske uygulamalısınız. Antiseptik ve sıkılaştırıcı etkili olan limon bu konuda yararlı olabilir.

  2 limonun kabuğunu soyup kabuklarını 2 çorba kaşığı suyun içinde 3 dakika bekletin. Robotta püre halinde ezin ve canlandırıcı maske olarak kullanın.

  Temizlenmiş cildinize pamukla sürüp birkaç dakika bekleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın ve ardından günlük nemlendiricinizi sürün.

  alıntı.
+ Yorum Gönder


yüze limon sürmenin faydaları,  limonu yüze sürmenin faydaları,  cilde limon sürmenin faydaları,  Yüze limon sürmenin zararları,  limonun cilde faydaları,  yüze bal sürmenin faydaları