+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Hayvanları doğal yaşamından koparıp hayvanat bahçelerinde sergilemek doğru mudur? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayvanları doğal yaşamından koparıp hayvanat bahçelerinde sergilemek doğru mudur?
  Hayvanları doğal yaşamından koparıp hayvanat bahçelerinde sergilemek doğru mudur? Hayvanat bahçelerini ziyaret etmekte herhangi bir sakınca var mıdır? 2. Asel
  Bayan Üye

  Hayvanları doğal yaşamından koparıp hayvanat bahçelerinde sergilemek doğru mudur?


  Değerli kardeşimiz;
  Hayvanların özgürlüklerini kısıtlamak, belli bir kafese almak doğru bir davranış değildir. İlgili hayvanat bahçelerinin sahası ne kadar geniş ise bu sakınca da o nispette azalır. Ancak bazı hayvanların neslinin ortadan kalkmaması için, böyle özel yerlere getirilip bakımının yapılması ve bu suretle onların nesillerinin daha uygun şartlarda devam ettirilmesi düşüncesi iyidir.

  Her güzelin bir kusuru olabileceği gibi, her çirkinin de bir güzel tarafı bulunabilir. Bunun gibi, bu tür çalışmaların iyi tarafları yanında kötü taraflarının da olduğu bir gerçektir. Mesela, bir ceylanın özel bir yere konulması onun özgürlük alanının sınırlandırdığı için kötü, bir avcının hedefi olmaktan kurtulması iyidir.

  Her şeye rağmen hayvanat bahçelerini ziyaret etmekte bir sakınca olduğunu düşünmüyoruz. Yeter ki bu ziyaret sebebiyle hayvanlara ayrı bir sıkıntı olmasın

  Selam ve dua ile
  ALINTI
+ Yorum Gönder