+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Yılanı biriniz görüp de öldürürse cehenneme gider, yılan kişiyi öldürüse o ölen kişi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yılanı biriniz görüp de öldürürse cehenneme gider, yılan kişiyi öldürüse o ölen kişi
  Yılanı öldürmekle ilgili hadis: "Yılanı biriniz görüp de öldürürse cehenneme gider, yılan kişiyi öldürüse o ölen kişi cennete gider." Böyle bir hadis var mı? 2. Asel
  Bayan Üye

  Yılanı öldürmekle ilgili hadis: "Yılanı biriniz görüp de öldürürse cehenneme gider, yılan kişiyi öldürüse o ölen kişi cennete gider" Böyle bir hadis var mı?

  Değerli kardeşimiz;
  Bu manada bir hadis bilmiyoruz. Ancak şöyle bir rivayet vardır:

  "Yılanları öldürün. Küçük, büyük, beyaz veya siyah olsun. Kim yılan öldürürse cehenneme fidye olur. Ve yılan da kimi öldürürse o şehiddir." [Ravi: Hz. Serra binti Benham (r.a.), Ramuzel Ehadis]
  Yılanların öldürülmesinin hikmeti, onun insanlara vereceği zarardan dolayıdır. Vahşi hayvanlar tarafından öldürülen kişi şehiddir.

  Bu manadaki hadisler mutlak olarak düşünülmemelidir. İnsana zarar verme durumu söz konusu olduğunda öldürülür. Dışarda zarar verme ihtimali olmayan hayvanları öldürmemek gerekir. Evde veya bahçede insana zarar vermesi muhtemel olan yılan öldürülür, ancak dağda insanlardan uzakta zarar verme ihtimali olmayan bir yılanı öldürmemek gerekir.

  ALINTI
+ Yorum Gönder


cehennem yılanı