+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Kabeye afetlerin gelmesine Allah neden müsade etmiştir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kabeye afetlerin gelmesine Allah neden müsade etmiştir?
  Kabeye afetlerin gelmesine Allah neden müsade etmiştir? 2. Asel
  Bayan Üye

  Kabeye afetlerin gelmesine Allah neden müsade etmiştir?
  Değerli kardeşimiz;
  Bu dünya adetullah kanunları ile icra edilmektedir. Allah suya kaldırma kuvveti vermiştir. İster kafir olsun ister mümin olsun her ikisi için de bu kural geçerlidir. Ateşe yakma özelliği vermiştir. Kafir de ondan istifade edip zarar göreceği gibi müslüman da aynı şartlara tabidir. Mesela bir Peygamber de soğuk ve sıcaktan etkilendiği gibi bir müşrik de aynı şekilde etkilenmektedir. İşte bu misaller gösteriyor ki bu dünyada herkes aynı şartlar içerisinde imtihan etmektedirler.

  Zaman zaman Peygamberler mucize göstermiştir. Ancak tamamen imtihan sırrını ortadan kaldırmamıştır.

  İşte kabe-i mükerreme de Allahın bu dünyada koyduğu kanunlara tabidir. Kabe günümüze kadar bir çok kez yıkılıp tamir görmüş, sel baskınları olmuştur. Ancak Ebrehenin kabeye saldırması esnasında Allah ebabil kuşlarını ebrehenin üzerine göndererek bu saldırıyı önlemiştir. Ancak bu husus devamlı olsaydı o zaman imtihan sırrına zarar verirdir. Allahu teala insanları gafletten uyandırmak için bazı mucizelere izin vermiştir. Ancak bu devamlı olmamıştır.

  Peygamberler en az sıkıntıyı çekmesi gerekirken en fazla sıkıntıyı onlar çekmiştir. Buda gösteriyor ki bu dünyada Allah her şeyi hikmet ölçüsünde yapmış ve imtihanı eşit şartlarda gerçekleştirmektedir.
  Selam ve dua ile
  ALINTI
+ Yorum Gönder