+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda 2012 Sbs Yerleştirme Puanları Nasıl Hesaplanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2012 Sbs Yerleştirme Puanları Nasıl Hesaplanır
  2012 Sbs Yerleştirme Puanları Nasıl Hesaplanır 2. Asel
  Bayan Üye

  2012 Sbs Yerleştirme Puanları Nasıl Hesaplanır


  Eokul sitesi olarak SBS’nin nabzını tutmaya devam ediyoruz. Aşağıdan SBS Puanınızı hesaplayabilirsiniz. 2012 Yeni 8. Sınıf SBS Puan Hesaplama Robotu . Eokul SBS Puan Hesaplama . 9 Haziran 2012 tarihinde yapılacak olan SBS ( Seviye Belirleme Sınavı ) hemen ardından cevaplarınızı kontrol ettikten sonra SBS Puanı hesaplama için bu sayfamıza bekliyoruz. Aşağıdaki kutulara doğru ve yanlış sayılarınızı veya sadece netlerinizi yazarak 8. sınıf SBS puanınızı hesaplayabilirsiniz.

  Bu puan hesaplamasında 2011 yılında yapılan SBS Uygulamasına ait Test Ortalama ve Standart Sapmaları ile maksimum ve minimum Toplam Ağırlıklı Standart Puanlar kullanılmıştır. 2012 SBS’de bu puanlar değişeceği için hesaplanan puanlar tahmini puanlardır.

  Aşağıdaki tabloda SBS puanınıza ek olarak Ortaöğretime geçişte kullanılacak olan Yıl Sonu Sınıf Puanınızı (SP) da hesaplayabilirsiniz. Bunun için Yılsonu Başarı Puanınız ile okulunuzdaki en yüksek not alan öğrencinin Yıl sonu Başarı Puanını (Max. YBP) yazmanız gereklidir. (YBP puanı okullarca 100 üzerinden verilen puandır)

  Bu yıl liselere girişte uygulanacak olan Ortaöğretim Yerleştirme puanı (OYP), 6.Sınıf SP , 7.sınıf SP ile 8.sınıf SP’nin belirli oranlarda birleşiminden oluşmaktadır. 6. Sınıf SP ve 7. sınıf SP’nizi yazarsanız Ortaöğretim Yerleştirme Puanınızı da öğrenebilirsiniz.
+ Yorum Gönder